Święto Srebra 2018 przeszło do historii

W miniony weekend mieszkańcy Olkusza i okolic mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych z okazji Święta Srebra czyli znanych i lubianych Dni Olkusza. Na scenie pojawili się popularni artyści, był jarmark rękodzieła i produktów lokalnych, występy uzdolnionej, olkuskiej młodzieży, a przede wszystkim tłumy Olkuszan!

 

Przekazanie symbolicznych kluczy do bram miasta mieszkańcom przez Burmistrza R. Piaśnika

Burmistrz Roman Piaśnik otworzył tegoroczne obchody Święta Srebra w sobotę 26 maja 2018 r. przekazując mieszkańcom na ten czas symboliczny klucz do bram miasta. Oprócz licznych atrakcji ustawionych na płycie olkuskiego rynku najmłodsi mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w realizacji Teatru Fabryka Kultury. W ciepłe sobotnie popołudnie scenę opanowali lokalni artyści m.in. z ognisk muzycznych i olkuskich szkół. A wieczorem na scenie pojawił się zespół Weekend, który porwał do wspólnej zabawy tłumy zgromadzone na rynku. Dla fanów dyskotekowych rytmów, którzy przy kawałkach zespołu Radka Liszewskiego dopiero się rozgrzewali przygotowano też kolejną atrakcję – Silent Party, które trwało do późnych godzin nocnych.

Zespół Weekend

W niedzielę 27 maja główną atrakcję wieczoru poprzedził występ pochodzącego z Olkusza Adama Bienia i jego zespołu, który zainaugurował tym samym cykl planowanych na najbliższy czas koncertów pod wspólnym tytułem „Gwiazdy Srebrnego Miasta”. Potem scenę opanowała piękna, zdolna i sympatyczna wokalistka Sylwia Grzeszczak, która po koncercie, kiedy Olkuszanie podziwiali pokaz sztucznych ogni, chętnie fotografowała się w towarzystwie swoich najmłodszych fanów.

Sylwia Grzeszczak z zespołem

Oprócz atrakcji, których nie mogło zabraknąć podczas Święta Srebra dużym zainteresowaniem cieszył się jarmark rękodzieła i produktów lokalnych, kącik z animacjami dla dzieci, ale również liczne stoiska lokalnych instytucji czy firm.

Jednakowo ważna wydaje się również atmosfera panująca w centrum Olkusza, które chociaż na te dwa dni zamieniło się w prawdziwe miejsce spotkań! Zapewne każdy z nas spotkał w miniony weekend znajomą, dawno niewidzianą twarz. I chociażby dla możliwości zamienienia tych kilku słów na żywo – warto kultywować tradycję Święta Srebra.

Zdj. UMiG Olkusz

Redakcja

 

 

 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: