Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Uroczysty Koncert Bożonarodzeniowy

21 stycznia wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Koncert Bożonarodzeniowy uświetniony występami laureatów II Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród licznie przybyłych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych z Romanem Piaśnikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz na czele.

IMGP0022

W imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń zebranych powitał Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez. Protokół jury II Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odczytał Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego olkuskiego MOK.

Burmistrz Roman Piaśnik serdecznie powitał wszystkich gości, po czym wręczył, razem z Marcinem Wierciochem, nagrody i dyplomy laureatom, którzy po pamiątkowym zdjęciu zaczęli przygotowywać się do występów.

Oprócz laureatów przepięknie śpiewał chór MOK w Olkuszu przy Uniwersytecie III Wieku pod kierownictwem Mirosławy Nadymus.

Ślicznych barw swoimi strojami nadały koncertowi zespoły folklorystyczne z Braciejówki, Gorenic, Kosmolowa, Zawady I Zedermana pod opieką Grażyny Praszelik-Kocjan, które kolędowały przy akompaniamencie mistrzowskich skrzypek i akordeonu, czyli Michała Mączki i Wiesława Barana.   

Wystąpili również członkowie pracowni wokalnej i teatralnej MOK, a występom laureatów towarzyszyły dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej.

Barwnie było i świątecznie, piękne głosy i piękne kolędy, serdeczne życzenia, bo to wciąż styczeń, początek roku, a na koniec utwór kulinarny w wykonaniu firmy cateringowej Artur Sokół - czyli duet pierogów z mięsem i wyrazistego, czerwonego barszczu.

 

MOK Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: