Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Glutaminian w królewskiej odsłonie

20 stycznia... Sobotni wieczór na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. „Król Mięsopust” na podstawie sztuki Jarosława Marka Rymkiewicza w wykonaniu grupy teatralnej MOK Glutaminian Sodu! Czyli Glutaminian w królewskiej odsłonie. Jak zwykle znakomity.

IMGP0193

Kóż z nas nie marzył o tym, żeby być kimś innym? Gdybym był... wtedy wszystko byłoby wspaniale, życie stałoby się ekscytujące, od razu opuściłaby mnie nerwica, frustracja i ich liczni krewni.

Bohaterowie dzisiejszego spektaklu mieli możliwość doświadczenia takiej przemiany. Z Florka król, z króla parobek, spełnienie marzeń i przymierzanie nowych masek, nowych ról. A pełnia szczęścia? Nie nadeszła.  

Poprzez zabawne teksty, śmietszne gagi i wspaniałą grę Glutaminian Sodu prowadził nas drogą, którą podążamy za marzeniami, w poszukiwaniu własnej tożsamości i swoich ról życiowych.

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” – pisał Szekspir. Czy świat jest sceną, a my aktorami grającymi role w sztuce nie przez nas wyreżyserowanej? Kto z nas czuł się czasem tak, jakby siedział na widowni sztuki własnego życia? Dzisiejszego wieczoru widzowie mogli odpowiedzieć sobie na podobne pytania, bawiąc się przy tym znakomicie, bo wątek komediowy spektaklu nadawał niezwykłej lekkości filozoficznym podtekstom.

Na każdą sztukę, każdy performans przedstawiany przez Glutaminian Sodu czeka się z dreszczem emocji, bo ich interpretacja nawet znaną fabułę przekształca w coś niezwykłego.

„A wy idźcie spać, widzowie, bo ta farsa nie ma końca”.

Obsada:

  • Florek - Kamil Wołoszyn
  • Filip - Maciej Nabiałek
  • Kasia - Paulina Drobisz
  • Rosalinda - Urszula Maj
  • Belinda - Olga Osiecka
  • Skoczek - Aleksandra Ziarnik
  • Gęba - Krzysztof Mól
  • Roberto - Zuza Barczyk

MOK Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: