Dzień Edukacji Narodowej w gminie Olkusz

Szkoła Podstawowa w Osieku była gospodarzem tegorocznych miejsko-gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Nieco wcześniej niż zwykle, bo 12 października, pracownicy oświaty obchodzili swoje święto. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją.

den 39

Gości przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Osieku Paweł Czarnota. Gminę Olkusz w czasie uroczystych obchodów reprezentował burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, jego zastępca Bożena Krok, przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu z wiceprzewodniczącymi Jerzym Kwaśniewskim i Henrykiem Gamratem, radni Apolinary Ćwięczek i Małgorzata Bień oraz dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz parlamentarnych, związków zawodowych pracowników oświaty, olkuskich organizacji i instytucji publicznych oraz duchowieństwa.

W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Roman Piaśnik podkreślił szczególną rolę nauczycieli w wychowaniu młodzieży w dzisiejszych – trudnych – czasach. Składając życzenia pomyślności i sukcesów w pracy zawodowej wyraził również przekonanie, że młodzi mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz znajdują się w dobrych rękach. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w realizację rządowych wytycznych związanych z reformą edukacji.

Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej wręczane są akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, nagrody burmistrza oraz nagrody dyrektora szkoły. Nie inaczej było w tym roku. Gratulacjom dla wyróżnionych nauczycieli towarzyszyły wyrazy uznania dla pracy oraz liczne brawa od zgromadzonych gości.

Na koniec uroczystości wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku. W swojej niezwykle ciekawej opowieści przedstawili… nauczycielkę – nieco zagubioną, pełną niespełnionych pragnień, która w pobliskim jeziorze (z własną tragiczną historią) łowi złotą rybkę. W trzech kolejnych życzeniach nauczycielka otrzymywała to, czego pragnęła najbardziej – najpierw bogactwa, które wiązało się z niezwykłą samotnością; potem wymarzonego mężczyzny, który nie okazał się spełnieniem marzeń. Dopiero ostatnie życzenie „chciałabym być szczęśliwa” sprawiło, że nasza bohaterka trafiła do… Szkoły Podstawowej w Osieku, gdzie – wśród uzdolnionej młodzieży – odnalazła prawdziwe powołanie.

Interesująca opowieść, pełna humorystycznych dialogów oraz talentów recytatorskich, muzycznych i tanecznych, została przez zgromadzonych na sali nagrodzona gromkimi brawami.

UMiG Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: