Poważny wypadek na DK 94

Policjanci z komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów, do której doszło dzisiaj (24.05.2018r.) około godziny 5.35 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 791.

Jak wstępnie ustalono,  kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, jadąc prawym pasem DK 94 w kierunku Krakowa uderzył w samochód osobowy marki Honda, który wjechał na skrzyżowanie od DW 791. Następnie kierujący scaniom  gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu, którym poruszał się renault. Z kolei kierowca renault, chcąc uniknąć zderzenia  z pojazdem (scanią) zjechał na krawężnik wysepki oddzielającej dwa pasy ruchu i uderzył w słup bramy sygnalizacji świetlnej, która przewróciła się na jezdnię. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został kierowca Hondy. Po udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna został zwolniony. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, wykonał szkic i zrobił zdjęcia. Na drodze krajowej w kierunku Olkusza trwały utrudnienia.

Policjanci z komendy w Olkuszu będą  ustalać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: