Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy w olkuskich kościołach

Policjanci zatrzymali 42-latka, który w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. wywołał fałszywy alarm bombowy w olkuskich kościołach. Ewakuowano około 2 tysiące osób. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany około 13:10, po tym jak zadzwonił na numer alarmowy.

W niedzielę 29 kwietnia o godz. 11:39 na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie zadzwonił mężczyzna, który oznajmił, że w olkuskim kościele o 12.00 wybuchnie bomba. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków oraz patrole policyjne. Dokonano sprawdzenia pirotechnicznego 3 kościołów na terenie miasta. Mundurowi ewakuowali około 2000 osób. Jak się okazało, żadnego ładunku wybuchowego nie ujawniono. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli 42-latka, jego numer telefonu się wyświetlił. Kilkanaście minut później mężczyzna został zatrzymany, trafił na konsultację psychiatryczną do Szpitala w Olkuszu. Został tam zatrzymany na obserwacje. Za wywołanie alarmu bombowego sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, ponadto sąd może również zdecydować o poniesieniu przez niego kosztów całej akcji.

Przypomnijmy również, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przewidującą kary aresztu, ograniczenia wolności lub 1,5 tys. zł grzywny za umyślne i nieuzasadnione blokowanie numerów alarmowych. Ma to też na celu zniechęcenie dowcipnisiów do wywoływania fałszywych alarmów.

 KPP Olkusz

 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: