Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Odprawa roczna w Auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Dzisiaj (24 stycznia 2018 r.) w Auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odbyła się odprawa roczna  z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty. Uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy cywilni olkuskiej komedy, a także zaproszeni goście: Prokurator Rejonowy w Olkuszu, Pani Krystyna Durałek, Proboszcz Parafii i Dziekan Dekanatu Olkuskiego Ksiądz Henryk Chmieła.

IMG 3331

Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu, inspektor Tomasz Zając, uroczystym przywitaniem przybyłych gości oraz policjantów i pracowników policji. Następnie zaprezentował wyniki pracy olkuskiej policji za rok 2017. Oprócz dobrych wyników pracy za ubiegły rok Szef komendy przedstawił także główne kierunki policyjnych działań w nowym roku. Podziękował również władzom samorządowym za wsparcie i pomoc, szczególnie za pomoc finansową przy zakupie nowych radiowozów. Dziękował wszystkim uczestnikom odprawy za współpracę i wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu olkuskiego. Następnie zaprosił do wysłuchania i obejrzenia multimedialnej prezentacji.

IMG 3323

W pierwszej części prezentacji, omówione zostały efekty pracy policjantów pionu prewencyjnego. Podczas swojej wypowiedzi Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Artur Czarnota zwrócił między innymi uwagę na interwencje podejmowane przez policjantów, a także pracę profilaktyczną dzielnicowych oraz omówił bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Kolejną część policyjnej prezentacji przedstawił I Zastępca Komendanta Policji w Olkuszu podinspektor Jarosław Klich. Komendant zaprezentował wyniki pracy pionu kryminalnego. Omówił osiągnięte w roku ubiegłym wyniki pracy policjantów oraz działania pod kątem zwalczania i zapobiegania przestępczości. Następnie głos zabrał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Podkreślił, że wyniki pracy policjantów za ubiegły rok kształtują się na dobrym poziomie.

Na zakończenie przedstawił główne kierunki działania Policji na rok 2018 oraz podziękował policjantom i pracownikom Policji za zaangażowanie i rzetelną pracę. Na zakończenie odprawy głos zabrała Prokurator Rejonowy w Olkuszu, Pani Krystyna Durałek. Pani Prokurator podziękowała za współprace z olkuską policją, która od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co ma przełożenie na wyniki pracy obu instytucji. Życzenia Pani Prokurator skierowane do policjantów dotyczyły podtrzymania wzorowej współpracy, która w 2018 roku może być jeszcze lepsza, czego również i sobie życzyła.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: