Publiczne przedszkole w Gminie Wolbrom

To nie pierwsze przedsięwzięcie Burmistrza Zielnika, mające na celu wygenerowanie oszczędności. W odpowiedzi na prośbę rodziców Kąpieli Wielkich  z dniem 01.09.2016 powstanie w tej miejscowości publiczne przedszkole.

.

Przez kilka ostatnich lat dzieci mogły uczęszczać do Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Stowarzyszenie Oświatowe wsi Kąpiele Wielkie, które  pod koniec lutego poinformowało  o planowanej 31.08.2016 r. likwidacji placówki. Burmistrz Adam Zielnik postanowił zadziałać szybko, inicjując (na prośbę rodziców) uchwałę, dotyczącą powstania Publicznego Przedszkola w Kąpielach Wielkich, którą radni zgodnie przyjęli.

.

Przedszkole wykorzystywać będzie te same pomieszczenia oraz wyposażenie do do tej pory. W uzasadnieniu uchwały Burmistrz wskazuje korzyści z takiego rozwiązania m.in. oszczędności związane z ograniczeniem personelu, w wyniku utworzenia przedszkola publicznego i połączenia go ze szkołą w jeden zespół szkolno-przedszkolny. Szacowane oszczędności to 88 tys. zł w skali roku, jak również 129 tys. zł w przypadku dalszych redukcji zatrudnienia związanych z likwidacją niezależnego, niepublicznego przedszkola. Liczba wychowawców w przedszkolu zmniejszy najprawdopodobniej się z trzech do dwóch osób.

.

Więcej informacji na: www.wolbrom.pl

.

Emilia Gołąb

..

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: