Wzmocniony KS Olkusz

Definitywny koniec piłkarskich wakacji. Po krótkiej letniej przerwie, w najbliższą sobotę, 12 sierpnia, nastąpi inauguracja IV ligi Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a trzy dni później starują: okręgówka oraz klasa „A”. 

Kibice ziemi olkuskiej główną uwagę kierują na KS Olkusz - wiodący zespół powiatu. (Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze niedawno futbolowym liderem regionu był II-ligowy Przebój z Wolbromia.) Podopieczni trenera Romana Madeja powrócili, po latach tułaczki w niższych klasach, do IV ligi umocnieni doświadczeniami minionych sezonów. Przez ten czas w olkuskim klubie wiele się zmieniło: uporządkowano sprawy organizacyjne i finansowe, ustabilizowano zespół. Powyższe, jakże istotne zabiegi, wystarczyły na udaną rywalizację w klasie okręgowej. Jednak wkroczenie na wyższy poziom rozgrywkowy wymaga więcej energii, szerszej kadry, lepszego sprzętu, czyli… więcej kasy. Nowe wyzwania zmobilizowały środowisko piłkarskie Olkusza do aktywności. Klubowi udało się zarazić futbolową energią ludzi i firmy, które obiecały wsparcie. Przy ich pomocy skonstruowano budżet niezbędny do podjęcia IV-ligowych wyzwań. Ten pierwszy, jakże znaczący sukces pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Rywalizacja na IV-ligowych boiskach wymaga od zespołów mocnej, szerokiej kadry. Dyrygenci KS Olkusz zdaja sobie doskonale sprawę, że drużyna wymaga wzmocnień. Do klubu udało się, więc ściągnąć bramkarza Aleksandra Szatana oraz zawodników ze Spójni Osiek-Zimnodół-Zawada: Daniela Żmudkę, Bartosza Maćkowskiego i Konrada Spurnę, graczy z doświadczeniem III i IV ligowym. Poza wymienionymi Ryszard Myszor, kierownik drużyny, zgłosił do rozgrywek w zespole KS-u także Macieja Kozioła, byłego zawodnika Zieleńczanki. Kierownik Myszor zapewnił, że jeszcze, co najmniej jeden piłkarz, tym razem z okręgu śląskiego, dołączy do olkuszan. I w takim personalnym zestawieniu klub z Czarnej Góry przystąpi do rozgrywek. 

W okresie przygotowawczym zespół KS Olkusz solidnie trenował na własnych obiektach oraz grał mecze sparingowe. 15 lipca br. olkuszanie wygrali z drużyną Łagisza Będzin 3-2. Do bramki rywali piłka trafiła dwukrotnie po strzałach Konrada Spurny, a jednego gola dołożył Dawid Smolarczyk. Trzy dni później, 18 lipca br., kolejnym rywalem była Piliczanka. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem olkuszan 5-0, a bramki strzelali Mrożek, Spurna, Smolarczyk, Dudzik oraz Piotr Kasprzyk. W kolejnych grach kontrolnych padły następujące wyniki: 22 lipca z Bronowianką Kraków 3-2; 26 lipca z Błękitnymi Modlnica 4-2; 29 lipca z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0-1.

W piątek, 4 sierpnia, KS Olkusz zagrał w mocno rezerwowym składzie z Górnikiem z Mysłowic, bowiem dwa dni później drużynie przyszło drużynie grać mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. W Gołaczewach olkuski KS pokonał miejscowy Sokół 5-2 (o przebiegu spotkania rozpisujemy się na str.4). Warto również dodać, że kilka dni wcześniej, w I rundzie Pucharu Polski, podopieczni trenera Madeja pokonali Prądnik Sułoszowa.

Rozgrywki IV ligi startują w najbliższa sobotę, 12 sierpnia br. Inauguracyjne spotkanie sezonu olkuszanom przyjdzie grać w Michałowicach z tamtejszą Michałowianką . Mecz rozpocznie się o godz.17: 30.

W pozostałych pojedynkach IV-ligi-zachód wystąpią: Beskid Andrychów - Wiślanka Grabie, TS Węgrzce - Clepardia Kraków, Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Piaski Wielkie, Pcimianka Pcim - Dalin Myślenice, Orzeł Ryczów   - Górnik Wieliczka, D&R Unia Oświęcim - Hutnik Kraków, Jutrzenka Giebułtów- Iskra Klecza.

Organizatorzy rozgrywek – MZPN Kraków – wyznaczyli II serię gier na 15 sierpnia, w której KS Olkusz miał się zmierzyć na obiekcie na Czarnej Górze z Jutrzenką Giebułtów. Mecz został odwołany i przeniesiony na wrześniowy termin. Toteż na mecz KS-u w Srebrnym Grodzie kibicom przyjdzie poczekać do 2 września, kiedy podopiecznym trenera Romana Madeja będą się potykać z Hutnikiem z Krakowa. Wcześniej KS Olkusz rozegra dwa kolejne spotkania wyjazdowe: 19 sierpnia z Iskrą Klecza i 26 sierpnia z Wiślanką Grabie.

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: