Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Podwójne kolarskie święto w Olkuszu

Olkusz kolejny raz znalazł się na trasie prestiżowego wyścigu Tour de Pologne. Tym razem Srebrne Miasto zostało podwójnie docenione przez organizatorów wyścigu. Na ulicach Olkusza, w ramach IV etapu, zlokalizowano dwie premie: w samym centrum miasta kolarze walczyli o punkty w lotnej premii, natomiast na ulicy 29 Listopada mierzyli się z podjazdem zaliczonym do premii górskiej. Przyjazd peletonu odbył się zgodnie z planem – około godziny 14:00, jednak pierwsi kibice już znacznie wcześniej brali udział w okolicznościowych konkursach, grach i zabawach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy. Na scenie wystąpili natomiast artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury i sekcji DodiArt.

tour de pologne lotna 101

Kilkadziesiąt minut przed przyjazdem peletonu olkuski rynek odwiedzili Czesław Lang oraz Lech Piasecki – kolarze światowej klasy, którzy po zakończeniu sportowych karier podjęli się współorganizacji Tour de Pologne. Do Olkusza przyjechali w kolumnie razem z burmistrzem Romanem Piaśnikiem. Ich pojawienie się zostało entuzjastycznie przyjęte przez kibiców, którzy szczególnie doceniają możliwość zobaczenia największych gwiazd kolarstwa w swoim mieście.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz już od lat szczególnie gorąco witają kolarzy w Srebrnym Grodzie. Organizacyjnie wyścig stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego i my chcemy zawieszać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Liczne atrakcje towarzyszące, obietnica fantastycznego wydarzenia, jakim są dwie premie specjalne, sprawiły, ze tegoroczna edycja Tour de Pologne dla Olkusza była edycją chyba najwspanialszą. Duża w tym zasługa wszystkich, którzy poświęcili mnóstwo pracy w przygotowaniu wydarzeń okolicznościowych, ale także kibiców – niezmordowanych i szczególnie aktywnych w tak upalny dzień – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Oczekiwanie na kolarzy rozpoczęło się już od godziny 11:00. Atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, zabawy i konkursy, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody, w tym koszulki – przygotowane specjalnie na tę okazję. Od godziny 12:00 małą scenę w centrum rynku przejęły wokalistki z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz sekcji DodiArt. Olkuskie wodociągi przygotowały saturator ze świeżą wodą. Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny. Na kilkadziesiąt minut przed przyjazdem peletonu na rynku zatrzymała się kolumna reklamowa, wręczając kibicom okolicznościowe pamiątki i gadżety.

Lokalizacja premii lotnej i górskiej oznaczała również, że w Olkuszu mierzony był czas przejazdu kolarzy, a punkty zdobyte na premiach wliczyły się do klasyfikacji ogólnej. Olkuska Lotna Premia LOTTO została zlokalizowana na 29,7 km trasy. Pierwszy na niej był Bert-Jan Lindeman (Team LottoNL-Jumbo), drugi Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci Paweł Bernas (CCC ORLEN POLISH NATIONAL TEAM).

Górska Premia TAURON IV kategorii została zlokalizowana na 31,7 km trasy. Punkty na niej zdobył Toms Skujins (CANNONDALE DRAPAC PRO CYCLING TEAM). Była to jedyna górska premia IV etapu tegorocznej edycji Tour de Pologne.

Kolarze wyjechali z Olkusza udając się w stronę Chrzanowa.

Serdecznie dziękuję kibicom za gorący doping. Podziękowania należą się też wszystkim zaangażowanym w organizację wyścigu oraz atrakcji towarzyszących – Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, strażakom, wolontariuszom. Do zobaczenia na trasie Tour de Pologne za rok! – podsumowuje burmistrz Roman Piaśnik.

Jeszcze w czasie wyścigu w relacjach na żywo padało wiele ciepłych słów o Olkuszu. http://eurosport.onet.pl szczególnie wyróżnił ten etap pisząc – wśród innych informacji o przebiegu wyścigu – „na moment wracamy jeszcze do Olkusza, bo tamtejsza premia była wyjątkowo urokliwa”.

Relację z wyścigu w formie filmu znajdziecie na naszym profilu Facebookowym: 

https://www.facebook.com/509196399144379/videos/vb.509196399144379/1515671991830143/?type=2&theater&notif_t=like&notif_id=1501588583619215

Konferansjerem w czasie Lotnej Premii LOTTO na olkuskim rynku był Michał Latos. Kibiców w czasie Górskiej Premii TAURON rozgrzewał Grzegorz Kuboń.

UMiG Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: