Tour de Pologne w Olkuszu już 1 sierpnia!

Srebrne Miasto przygotowuje się do przywitania najlepszych kolarzy. 1 sierpnia podczas IV  etapu wyścigu Tour de Pologne zmierzą się oni na trasie z Zawiercia do Zabrza. W Olkuszu będą parę minut przed godziną 14:00, jednak kibice zaproszeni są do wspólnej zabawy już od godziny 11:00. W tym roku w Srebrnym Grodzie odbędą się dwie premie specjalne: górska zlokalizowana na podjeździe na ulicy 29 Listopada oraz lotna odbywająca się na płycie rynku.

tour de pologne olkusz 2016 42

- Cieszę się, że ten światowej rangi wyścig kolejny raz zawita do Srebrnego Miasta. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, gdyż w Olkuszu zlokalizowane zostały dwie premie. To świetna okazja dla Olkusza na pokazanie walorów miasta. Jestem przekonany, że wydarzenie spotka się z miłym przyjęciem przez mieszkańców oraz gości. Serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania – mówi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Imprezy towarzyszące na olkuskim rynku zaplanowane są już od godziny 11:00. W planie są m.in. liczne gry i zabawy dla najmłodszych, Kapslowy Wyścig Pokoju, występy wokalistów na scenie, Parada Dogonić Peleton oraz konkursy organizowane przy stoisku promocyjnym Gminy Olkusz. Ponadto Olkusz powalczy o tytuł Najpiękniejszego miasta Tour de Pologne. Oceniane będą stroje kibiców oraz dekoracje na trasie wyścigu.

Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników – tak Srebrne Miasto komplementował w dniu podpisania umowy partnerskiej Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Premia lotna zlokalizowana jest na 22,9 km. trasy IV etapu Tour de Pologne. Około godziny 13:40 planowany jest przyjazd kolumny reklamowej. Sami kolarze na rynku zjawią się kilka minut przed 14:00. Do Olkusza wjadą od strony Klucz – ulicą 20 Straconych, następnie przetną DK 94 wjeżdżając w ulicę Mickiewicza, następnie pojadą ulicą Szpitalną, Basztową, okrążą Rynek (premia lotna), wyjadą ulicą Żuradzką w Szpitalną, dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kamyk zlokalizowana będzie premia górska.

Przypominamy, że w dniu wyścigu oraz dzień przed nim należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasie przejazdu kolarzy. Od godz. 18:00 31 lipca do godz. 18:00 1 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchu w rynku i uliczkach dochodzących do rynku. Natomiast w trakcie wyścigu niemożliwy będzie przejazd ulicami Górniczą, 20 Straconych, Mickiewicza, Szpitalną oraz 29 Listopada w kierunku Chrzanowa.

UMiG Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: