KS Olkusz ucieka rywalom

Drużyna KS Olkusz z tygodnia na tydzień przybliża się do IV ligi. Futboliści ze „Srebrnego Grodu” wygrywają kolejne pojedynki, gromadzą punkty i zwiększają przewagę nad Grębałowianką, najgroźniejszym rywalem w walce o awans. Optymistyczna to wieść dla miłośników kopanej, działaczy klubowych oraz władz Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu. IV liga w stolicy powiatu podnosi prestiż! Radości kibiców Olkusza towarzyszą minorowe nastroje w drugim mieście powiatu – Wolbromiu. Tamtejszy Przebój, który przez lata dominował nad futbolem regionu, przeżywa trudny okres zjazdu w dół. Wiosną nie zdołał wygrać, ni zremisować, choćby jednego spotkania. To efekt swoistego „wyjałowienia” piłkarskiego środowiska lokalnego. Czas najwyższy powrócić do korzeni. Czy jest na to szansa?

V Liga

KS OLKUSZ – ORZEŁ IWANOWICE 2-0 (0-0);

Gole: Kasprzyk 75, Czapnik 90+2.

KS OLKUSZ: Jończyk – Nowak, Kasprzyk, Pajęcki, Chabinka – Smolarczyk (90 Banyś), Tumiłowicz, Mrożek, Gajowiec , Żak (79 Czapnik)  – Czechowski (90+2 Bartczak).

Sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa

Żółta kartka: Banyś.

KS Olkusz konsekwentny. W pojedynku z wymagającym rywalem gospodarze udowodnili, że potrafią wygrywać trudne mecze. Dojrzała drużyna z Olkusza w ostatnim kwadransie gry wykorzystała nadarzające się okazje i strzeliła dwa gole. Pierwszy padł po strzale głową Kasprzyka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mrożka z kornera, drugi po dokładnym podaniu Tumiowicza i celnym trafieniu Czapnika, po którym piłka wylądowała w dłuższym rógu bramki. Dodać należy, że KS miał więcej dogodnych sytuacji na wcześniejsze zdobycie goli, ale na drodze stawał bramkarza Orła Sebastian Kusak lub niefrasobliwość zawodników gospodarzy.


PRZEMSZA KLUCZE - BŁĘKITNI MODLNICA 4-1 (2-0);

Gole: F.Wołkiewicz  19, Kasprzyk  29,78, G.Majcherkiewicz  89 (karny) - Podgajny 82.

PRZEMSZA: Szatan - Smętek, Ziębiński, Kocjan, J.Wołkiewicz - Sadzawicki, Ł.Jurczyk (69.Śliwka), F.Wołkiewicz (89.Jurkiewicz), Kasprzyk, G.Majcherkiewicz – Słaboń (59.Jachimowicz).

Sędziował: Łukasz Piątek (KS Olkusz)

Czerwona kartka: Krzywda (Błękitni) 88 min (za drugą żółtą);

Żółte kartki: G.Majcherkiewicz, Jachimowicz, Śliwka – wszyscy Przemsza.

Kolejny dobry mecz Przemszy, która wykazała wyższość nad groźnym rywalem. Pierwszy gol padł w niecodziennych okolicznościach. Piłka, uderzona przez Wołkiewicza z rzutu rożnego wylądowała w siatce bramki Janika. Kolejne dwa trafienia były dziełem skutecznego Kasprzyka. Piłka znalazła się po raz czwarty w bramce zespołu z Modlnicy po rzycie karnym egzekwowanym przez Majcherkiewicza. Brawo Przemsza!


LEŚNIK GORENICE – PRZEBÓJ WOLBROM 3-2 (2-1);

Gole: Cudejko 20, Wilczkiewicz 30, Jedynak 75 - Szczepanik 39, Cupiał 61 karny.

LEŚNIK: Chwałka – Szewczyk, Szymczyk, Zysk, Kardynał (55 Mandecki) – Matras, Cudejko, Wilczkiewicz (90 Żurek), Sosnowski – Jedynak (90 Walusiak), Bąbka (75 Ścigaj).

PRZEBÓJ: Fira – Karpierz, Osmenda, Posełek, Porębski – Osuch, Cupiał, Szczepanik, Pałka, Habryn – Maciąg (75 Kocjan).

Sędziował: Piotr Mucha (KS Kraków)

Żółte kartki: Sosnowski – Michalak, Posełek, Osmenda, Osuch, Cupiał, Maciąg.

Cenne punkty zespołu z Gorenic. Broniący się przez spadkiem do klasy „A” Leśnik zdołał pokonać (teoretycznie) wyżej notowany Przebój. U gości dało się zauważyć zarówno brak pary (do biegania), jak i brak wiary w końcowy sukces. Najlepszym obrazem frustracji sześć żółtych kartek – głownie za krytykowanie orzeczeń sędziego.  


SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ  – ZIELEŃCZANKA 2-1 (0-1);

Gole:  Spurna 70 (karny) i  80 – Kardas 38.

SPÓJNIA: Półtorak – Byczek, Latos, P. Duda, Maćkowski – Barczyk, Niemczyk, Żmudka (60 Nawara), Spurna, Czarnota  – Sokołowski.

Sędziował: Maciej Koster (KS Kraków)

Czerwone kartki: Niemczyk 87 min - M. Nowak 79 min (obydwaj za dwie żółte).

Dwa celne trafienia Spurny przyczyniły trzy cenne punkty gospodarzom. Pierwszy gol padł po rzucie karnym, drugi bezpośrednio z wolnego. Do przerwy prowadzili przyjezdni z Zielonek, po indywidualnej akcji Kardasa. W tym niezbyt emocjonującym pojedynku należy odnotować także dwie czerwone kartki, pospołu dla zawodników obydwu zespołów.


POGOŃ MIECHÓW – MGHKS BUKOWNO 2-2 (0-0);

Gole: Maniak 48, Koulaty 61 (karny) -  Jarosz 52 i 58.

POGOŃ: Szczęśniewski – Halejak, Nowakowski, Kosałka, Łucka – Król, Kwaśniński, Makowski (74 Nawrot), Ostrogołow – Maniak, Koulaty.

MGHKS: Tomak – Kubański, Duch (46 D. Przybyła), Kaczmarczyk, Flakiewicz – Karkos, Szczepanik, Jarosz, Pietraszewski (70 Szatan), B. Lizończyk – Kiełkowski.

Sędziował: Marcin Mróz (KS Olkusz)

Żółte kartki: Kosałka, Łucka, Nawrot – Karkos, Szczepanik.

Interesujące spotkanie stojące na dobrym V-ligowym poziomie. Bolesław zaczął zbierać punkty. Remis w Miechowie, po wcześniejszym zwycięstwie nad Grębałowianką daje nadzieje na pozostanie w lidze. Forma zespołu z Bukowna rośnie. Na ile – zweryfikuje najbliższy mecz.


PILICZANKA  – PRĄDNICZANKA 1-3 (0-1);

Gole: J. Opiłka 50 (karny) - Sadowski 12, Kawa 59 (karny), Paszkiewicz 70.

PILICZANKA: S. Stolarski - Kalamat, Janicki, J. Opiłka, Jajkiewicz – Nowak (85 P. Stolarski), Kurczek (65 Słowik), Goncerz, Głąb (75 D. Musialski), Piętosa (65 A. Tokarski) – Ł. Musialski.

Sędziował: Tomasz Żelazny (KS Kraków)

Żółte kartki: Kurczek, Jajkiewicz – Mroczka, Kawa, Herbuś.

Pierwsza tej wiosny porażka zespołu z Pilicy. Podopieczni Jarosława Raka musieli uznać wyższość zespołu z krakowskiego Czerwonego Prądnika, którzy w 12 min meczu objęli prowadzenie w następujących okolicznościach: Sadowski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gospodarzy oraz wychodzącym bramkarzem i posłał piłkę do siatki. Stracony gol wyzwolił z miejscowych dodatkową energię, która pozwoliła wykreować kilka ciekawych akcji. Jednak Nowakowi, w 31 min i Goncerzowi w 39 min, brakło skuteczności.

Po zmianie gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Za faul na Musialskim arbiter podyktował rzut karny zamieniony na gola przez Jakuba Opiłkę. Wydawało się, że Piliczanie mogą powalczyć nawet o komplet punktów. Stało się jednak inaczej. Kolejne celne trafienia były już tylko udziałem przyjezdnych.


Grębałowianka – Sokół Kocmyrzów 1-1 (1-1).


W sobotę, 13 maja 2017r. zagrają:

MGHKS Bukowno - Przemsza Klucze - godz. 15:30

Prądniczanka - Przebój Wolbrom - godz. 17:00

KS Olkusz - Leśnik Gorenice - godz. 18:00

Sokół Kocmyrzów - Pogoń Miechów - godz. 18:00

Błękitni Modlnica - Piliczanka - godz. 18:00

oraz Zieleniczanka - Grębiałowianka

W niedzielę, 14 maja 2017r. zagrają:

Orzeł Iwanowice - Spójnia Osiek - godz. 14:00

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: