Tour de Pologne w Olkuszu!

To już pewne! Po raz kolejny w Olkuszu będziemy gościć światowej sławy wyścig kolarski Tour de Pologne. 1 sierpnia 2017 roku na olkuskim rynku zlokalizowana będzie premia dla zawodników biorących udział w IV etapie 74. Tour de Pologne UCI World Tour z Zawiercia do Zabrza. 

Romano i Czesławo podpisują

W środę, 10 maja o godz. 10:00 w olkuskim magistracie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Dyrektora Generalnego Lang Team Sp. z o.o. - Czesława Langa, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz – Romana Piaśnika, Dyrektora MOSiR Olkusz – Dariusza Murawskiego, a także przedstawicieli środowisk rowerowych, Policji, Straży Miejskiej, OSP, Telewizji Polskiej oraz lokalnych mediów.  Podczas konferencji została podpisana umowa między Gminą Olkusz, a Lang Team Sp. z o.o. w sprawie organizacji premii na trasie 74. Tour de Pologne na rynku w Olkuszu.

- To dla nas wielki honor, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w organizacji największej imprezy kolarskiej w Polsce - Tour de Pologne. Chciałbym serdecznie podziękować za wytypowanie Olkusza do grona miast premiowych. Pragnę jednocześnie zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby atmosfera tego wyścigu oddała sportowego ducha walki. – mówił Roman Piaśnik.

Już nie pierwszy raz Olkuszanie będą mieli okazję czynnie uczestniczyć w tym wielkim sportowym święcie. Wyścig przejeżdża ulicami naszego miasta już od 2013 roku. Co roku gromadzi na olkuskim rynku tłumy kibiców, czemu towarzyszą sportowe emocje na najwyższym poziomie, gorący doping oraz świetna zabawa.

- Dziękuję za zaproszenie oraz współpracę przy organizacji tej premii w Olkuszu – mówił Dyrektor Czesław Lang. – Tour de Pologne to jedna z najstarszych imprez kolarskich na świecie i najstarsza w Polsce. Należy do najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie jak Tour de France czy Giro d`Italia, jest trochę krótszy, ale  charakteryzuje się dużą dynamiką. To wyścig, któremu towarzyszą wielkie emocje sportowe, ale który również stanowi doskonałą okazję do promocji naszego kraju. W zeszłym roku Tour de Pologne obejrzało ponad 3 mln ludzi, czyli to co robimy wspólnie, razem, jest naprawdę fajnym widowiskiem sportowym – dodał Dyrektor Lang.

W tym roku kolarze wjadą do Olkusza 1 sierpnia br. około godziny 14:00 od strony Klucz przez ulicę 20 Straconych, następnie przez ulicę Mickiewicza, Szpitalną, Basztową wjadą do Rynku. Premia będzie odbierana przy ulicy Floriańskiej, następnie zawodnicy przejadą ulicą Żuradzką, Szpitalną, tam skręcą na wiadukt i skierują się na Trzebinię.

- Kiedy w 2013 roku po raz pierwszy organizowaliśmy premię w Olkuszu, obawialiśmy się , że wąskie uliczki w centrum Olkusza będą stanowiły problem. Dla Lang Team nie ma rzeczy niemożliwych. Dyrektor powiedział wtedy „Jedziemy przez Centrum”. Cieszę się, że i w tym roku będziemy gościć Tour de Pologne – mówił Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR Olkusz.

Wzorem największych wyścigów kolarskich świata, takich jak Tour de France i Giro d`Italia , gdzie w miastach i miejscowościach leżących na trasie wyścigu można zobaczyć swego rodzaju dekoracje w postaci np. starych rowerów czy proporczyków - organizatorzy wyścigu w Polsce również zachęcają do tego typu zabawy. W tym roku zostaną bowiem rozstrzygnięte konkursy na: najpiękniejsze miasto startowe, etapowe oraz najpiękniejsze miasto, w którym odbywa się premia.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Państwa do licznego udziału w wielkim kibicowaniu na olkuskim rynku 1 sierpnia. Zanim peleton wjedzie na ulice miasta kibice zgromadzeni na rynku będą mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach sportowych i kulturalnych. Kto wie, może następnym razem Olkusz będzie miastem startowym lub etapowym, bo i takie głosy pojawiły się na konferencji prasowej 10 maja w tutejszym UMiG. Trzymamy za to mocno kciuki!

Fot. UMiG Olkusz

Anna Polakiewicz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: