na strone telefony poziom

KS Olkusz wyraźnie zwiększa przewagę!

Znaczące dla układu tabeli rezultaty przyniosła 18 seria gier klasy okręgowej. W Olkuszu miejscowy KS podejmował trzecią drużynę rozgrywek – Sokół Kocmyrzów i zdołał wywalczyć trzy punkty. W tym samym czasie wicelider - Grębałowianka, tylko zremisował z Błękitnymi z Modlnicy 1-1. Powyższe rozstrzygnięcia sprawiły, że przewaga zespołu z Olkusza nad najgroźniejszym rywalem wzrosła do 5 pkt. Szanse na awans do IV ligi rosną z tygodnia na tydzień. W krótkim komentarzu trudno pominąć wiosenne „dokonania” Przeboju. W 5 meczach rundy rewanżowej zespół z Wolbromia odniósł 5 porażek, zdobył ledwie 2 gole, stracił 14. Dodatkowo Przebój przegrał półfinał PP na szczeblu Podokręgu z Pogonią Miechów. Liczni sympatycy klubu czekają na głębszą refleksję i zdecydowane decyzje. Na koniec należy zauważyć zdecydowane zwycięstwo drużyny z Bukowna w Gorenicach. Przełamanie MGHKS-u nastąpiło po 10-ciu meczach bez zwycięstwa. Lepiej późno niż wcale.

V Liga

KS OLKUSZ – SOKÓŁ KOCMYRZÓW 2-1 (0-0);

Gole: Kasprzyk 80, Tumiłowicz 90 - Jagła 85.

OLKUSZ: Jończyk – Nowak, Kasprzyk, Pajęcki, Chabinka – Żak, Mrożek, Gajowiec, Czapnik (80` Banyś) – Czechowski (90+2` Brożek), Tumiłowicz (90` Bartczak),

SOKÓŁ: Bożok – Gądek, Kukla, Jagła, Zimny (81` Kopyść) – Murzyn, Hałat, Antas, Waś, Białkowski – Piszczewskij (75` Brak).

Sędziował: Maciej Górski (KS Małopolski ZPN).

Czerwona kartka: Antas - 35 min – niesportowe zachowanie.

Cenne zwycięstwo olkuszan odniesione w pojedynku z bardzo trudnym z zespołem, który zgłasza aspiracje do awansu do IV ligi. Decydujące o wyniku wydarzenia miały miejsce w ostatnich minutach meczu. Lider objął prowadzenie w 80 min. gry. Z rzutu rożnego zacentrował Mrożek a celnym trafieniem popisał się Kasprzyka. Goście wyrównali 5 min. później po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym autorstwa Jagły. Ostatnie słowo należało jednak do KS-u. W 90 min. na przedpolu bramki Bożoka powstało wielkie zamieszanie, które wykorzystał Tumiłowicz.

PRZEMSZA KLUCZE - PRZEBÓJ WOLBROM 3-0 (1-0);

Gole: G.Majcherkiewicz 22 i 51 - karny, Kazek 58.

PRZEMSZA: Szatan - Smętek, Ziębiński, Kocjan, J.Wołkiewicz – Sadzawicki (80` Śliwka), Słaboń, Kasprzyk, F.Wołkiewicz (85` Barczyk), G.Majcherkiewicz – Kazek (77` Jachimowicz).

PRZEBÓJ: Siuzdak - Osuch, Łaskawiec (46` Posełek), Zajega, Raczyński – Szczepanik (65` Knap), Cupiał, Michalak, Porębski, Pałka – Habryn (46` Gamrat., 71` Wolny).

Sędziował: Marcin Mróz (KS Olkusz).

Żółte kartki: Kocjan – Siuzdak.

Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy, choć jego rozmiary mogły być jeszcze wyższe - Jachimowicz trafił piłką w poprzeczkę. W gronie zespołu z Klucz należy wyróżnić należy bramkostrzelnego G. Majcherkiewicza oraz rozgrywającego Kasprzyka, który inicjował akcje zaczepne Przemszy i dodatkowo wywalczył rzut karny.

LEŚNIK GORENICE - PILICZANKA 0-2 (0-1);

Gole: Karol Głąb 17, Łukasz Musialski 66.

LEŚNIK: Chwałka – Zysk, Szymczyk, Kardynał – Sosnowski, Cudejko, Żurek (60` Ścigaj), Kuzak, Wilczkiewicz – Szewczyk (46` Bąbka), Matras (82` Mandecki).

PILICZANKA: M. Kowalski - Grabowski(35' Karpała), Janicki, J. Opiłka, Kalamat – Nowak, Kurczek, Jajkiewicz, Głąb, Piętosa (88' Słowikowski) – Ł. Musialski.

Sędziował: Piotr Kaczmarek (KS Kraków).

Żółte kartki: Szymczyk, Zysk – Kalamat, Kurczek.

Ważne trzy punkty podopiecznych trenera Jarosława Raka, zespołu bardziej konkretnego. Gra w pierwszej połowa stała na niezłym poziomie, jednak bez dominacji jakiejkolwiek ze stron. W 17 min prowadzenie dla gości uzyskał Karol Głąb po bezpośrednim strzale rzutu rożnego. W kolejnych minutach dwie znakomite okazje zmarnowali zawodnicy Lesnika.

Pierwsze 20 minut drugiej odsłony przebiegało pod dyktando nadal mało skutecznych gospodarzy. Bardziej konkretni okazali się Piliczanie. W 66 minucie Nowak wyłuskał futbolówkę obrońcy na skraju szesnastki, po czym odegrał ją Ł. Musialskiemu, a ten trafiał z „piątki” pod poprzeczkę.

SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ  – MGHKS BUKOWNO 0-4 (0-2);

Gole: B. Lizończyk 4 i 51 oraz Jarosz 22 i Pietraszewski 56.

SPÓJNIA: Półtorak – Czarnota, Siudut, P. Duda, Byczek – Niemczyk, Barczyk, Żmudka, Latos, Maćkowski (70, Nawara) – Spurna.

MGHKS: Mosiej – Flakiewicz, Rejnowicz, Kaczmarczyk, Kubański – B. Lizończyk (70` Kiełkowski), Szczepanik, Czech (73` Głowacki), Pietraszewski, Karkos (62 Mól) – Jarosz.

Żółte kartki: Pietraszewski i Jarosz.

Po 10 meczach bez zwycięstwa podopieczni Artura Szczypciaka zdołali zdobyć trzy punkty w Gorenicach. Zwycięstwo daje nadzieję na lepsze czasy. Być może uda się uratować V-ligowy byt?

POGOŃ MIECHÓW – PRĄDNICZANKA 2-2 (2-1);

Gole: Koulaty 6, Maniak 40 - Mroczka 4, Sadowski 72.

POGOŃ: Szcześniewski – Halejak, Jańczyk, Nowakowski, Łucka – Król (76` Komenda), Kwaśniński, Makowski, Ostrogołow – Maniak, Koluaty.

PRĄDNICZNANKA: Szwiec – Nawój, Niestój (66` Sędłak), Olkuski, Herbuś – Kostuj (85` Staroń), Mroczka, Jeleń, Paszkiewicz – Pępkowski (55` Wieczorek), Sadowski.

Sędziował: Filip Brodziński (KS Olkusz).

Żółta kartka: Niestój.

Mecz rozpoczął się intensywnie, od dwóch goli w pierwszych minutach gry. Do przerwy prowadziła Pogoń, jednak nie potrafiła utrzymać zwycięskiego rezultatu do końca pojedynku.

W pozostałych meczach: Grębałowianka - Błękitni Modlnica 1-1, Orzeł Iwanowice – Zieleńczanka 4-1.

Niedziela 30 kwietnia:

Orzeł Iwanowice - Leśnik Gorenice godz. 11:00.

KLASA „A”

Na szczytach tabeli tłok. Lider, Promień Przeginia, zremisował swój mecz w Łobzowie, i stracił 2 pkt. Wicelider, Strażak Przybysławice, wprawdzie meczu nie rozegrał, gdyż pojedynek z Błyskiem Zederman został przesunięty na termin późniejszy, jednak oba czołowe zespoły dzielą tylko trzy punkty.  Zapowiada się ostra walka o awans. W klasie „A” doszło do derbowego pojedynki pomiędzy rezerwami Piliczanki i Przeboju Wolbrom. Prestiżowy pojedynek zakończył się triumfem zespołu z Pilicy 4-1. Trzy gole dla Piliczanki strzelił Jarosław Rak, niegdyś futbolista Przeboju, najlepszy strzelec w historii klubu Wolbromia.

WYNIKI:

Piliczanka II - Przebój II Wolbrom 4-1 (1-0),

Gole: Krzysztof Capiga 31, Jarosław Rak 48, 73, 82 – Mariusz Habryn 78(k).

Unia Duda Jaroszowiec  – Ospel Wierbka 4:1 (0:1),

Gole: Skrzypiec 2, Grojec, Majewski – Karczewski;

Legion Bydlin - Centuria Chechło 2-4 (1-2),

Gole: Kulawik, Osowski - Jezuita x2, Miszkiewicz, Tieleszewski.

Trzy Korony Żarnowiec – Prądnik Sułoszowa 0-2 (0-0),

Gole: Michalski, K. Gęgotek;

W pozostałych meczach: Wielmożanka – Laskowianka 8-2; Promień Przeginia – Olimpia Łobzów 2-2, Strumyk Zarzecze – Dłubnia Jangrot/Trzyciąż 3:0 walkower. Mecz Błysk Zederman – Strażak Przybysławice został odwołany.

16.Dłubnia                21      16          20–60

Podczas 22 serii gier - 26 kwietnia zagrają: Przebój II Wolbrom - Legion Bydlin godz. 17:00;

W najbliższą sobotę 29 kwietnia br. zagrają: Ospel Wierbka - Błysk Zederman godz. 11:00, Laskowianka - Promień Przeginia godz. 16:00, Prądnik Sułoszowa - Piliczanka II godz. 17:00 boisko w Trzyciążu, Centuria Chechło - Unia Jaroszowiec godz. 17:00, Olimpia Łobzów - Strumyk Zarzecze godz. 17:00;

W najbliższą niedzielę 30 kwietnia br. zagrają: Strażak Przybysławice - Wielmożanka godz. 15:00. Dłubnia Jangrot - Trzy Korony Żarnowiec (0-3 w.o)

KLASA „B”:

GRUPA I: MGHKA II Bukowno – LZS Stare Bukowno 0-1, Spójnia Osiek II – Ospel Wierbka II 4-0.

W tabeli przewodzi Stare Bukowno – 14 pkt., przed Ospelem II Wierbka – 11 pkt.

GRUPA II: Orzeł Kwaśniów – Trzy Buki Wierzchowisko 0-5, Sokół Gołaczewy – Czapla Czaple Małe 5-2, Cobra Wężerów – Zryw Przesławice 2-0, Błyskawica Kolbark – Nidzica Słaboszów 0-3.

W czołówce tabeli tłok. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajmuje Northstar  - 34 pkt. drugie - Trzy Buki Wierzchowsko – 33 pkt., trzecie Hetman Dłużec -  31 pkt.