Trening EMS w Olkuszu

Wiele złego można zarzucić czasom, w jakich przyszło nam żyć. Jednakże moda na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia działa akurat na naszą korzyść.  Wciąż słyszymy o nowych formach treningu i innowacyjnych dietach działających cuda. Żyjąc w pośpiechu, podążając za sukcesem często brak nam czasu na siłownię, basen czy zwyczajny jogging. Odpowiedzią na takie okoliczności jest trening EMS (elektrostymulacja mięśniowa), w którym miałam okazję ostatnio uczestniczyć.  Trening trwa 20 minut – w tym czasie oprócz wykonywania intensywnych ćwiczeń na nasze ciało dodatkowo oddziałują impulsy elektryczne, których natężenie dobiera się indywidualnie do trenującego. O treningu EMS i o tym skąd wziął się w Olkuszu rozmawiałam z Michałem Ziarno, trenerem w Studio Body Future.

DSC 0749

SJ: Skąd wziął się pomysł na wprowadzenie metody EMS na olkuski rynek?

M: W dużej mierze to za sprawą moich zainteresowań – od zawsze miałem zamiłowanie do sportu, śledzę nowinki i lubię doświadczać ich skutków na własnej skórze. Sam wypróbowałem wcześniej kilkakrotnie trening EMS, zobaczyłem, że widać efekty , więc postanowiłem podzielić się tym z innymi. Ponadto w Polsce jest to nowość – najbliższe studia EMS można odwiedzić w wielkich miastach, tj. Kraków, Katowice, Częstochowa. Dlaczego więc również nie w Olkuszu?

SJ: Rozumiem, proszę opowiedz pokrótce jak działa elektrostymulacja mięśni…

M: W czasie sesji jesteśmy podpięci do specjalistycznego sprzętu, który przewodzi impulsy elektryczne. Oprócz wykonywanych bardzo prostych ćwiczeń, dodatkowo stymulują one mięśnie do pracy. W ciągu 20 minut sesji EMS jesteśmy w stanie osiągnąć zaskakujące efekty jeśli chodzi o zmęczenie mięśnia oraz przy okazji spalić do 1200 kcal. Za pomocą EMS aktywujemy mięśnie głębokie, co jest bardzo trudne do osiągnięcia w trakcie konwencjonalnego treningu. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując trening EMS jako dodatek do zwykłych treningów na siłowni czy w innej tradycyjnej formie.

SJ: Czy tej metodzie towarzyszy ból?

M: Najlepiej przekonać się na sobie, ale ogólnie to zależy od konkretnej osoby. Jedni  bardziej reagują na impuls, inni mniej. Wynika to głównie z tego, z czego jest zbudowane nasze ciało. Osoba, która ma małą zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie będzie to czucie miała bardzo dobre. Przykładowo przy niskim natężeniu impulsu będzie to odczuwała tak, jak osoba otyła przy niemal maksymalnej mocy. Podkreślam, że jest to zupełnie indywidualna sprawa i to trenujący decyduje jaką dawkę impulsu chce przyjąć, więc raczej nie ma mowy o bólu.

SJ: Czy EMS jest całkowicie bezpieczne?

M: Tak, oczywiście. Od wielu lat te treningi są testowane i praktykowane w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, ale również w Polsce nie było żadnych informacji na temat negatywnego wpływu tej metody na ćwiczących. Jedynym skutkiem ubocznym treningu, jak każdego, nie tylko treningu EMS są zakwasy i podwyższona produkcja kinazy kreatynowej.

SJ: Jakie są przeciwwskazania do stosowania treningu EMS?

M: Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat. Do przeciwwskazań do treningu EMS należą, m.in. ciąża, implanty medyczne, rozrusznik serca, epilepsja, zaburzenia krążenia oraz kilka innych. Każda osoba jest dokładnie informowana przed treningiem o zagrożeniach, a także podpisuje specjalne oświadczenie o tym, że zapoznała się z zagrożeniami i nie wie o występowaniu żadnego z nich u siebie.

SJ: Jak często można zażywać takich sesji i czy są one kosztowne?

M: Na początku tylko raz w tygodniu, a z biegiem czasu maksymalnie dwa razy. Cennik i aktualne promocje można znaleźć na naszej stronie internetowej www.bodyfuture.pl lub profilu FB Body Future – innowacyjny trening EMS.

SJ: Dziękuję za rozmowę. 

Anna Polakiewicz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: