Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Kuriozalna sytuacja w Komunikacji

Zastępca przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu Józef Kaczmarczyk z specjalnym komunikacie wydanym 13 czerwca br. poinformował o wynikach konkursu na wolne stanowisko Przewodniczącego Zarządu Związku. „Po przeprowadzonych rozmowach kwalifikacyjnych w wyniku tajnego głosowania wyłoniony został Grzegorz Tomsia z Olkusza, który uzyskał największą liczbę głosów.”

zkgkm

Ostateczną decyzję w sprawie zatwierdzenia kandydata na to stanowisko podejmie Zgromadzenie ZKG KM. Tym samym funkcję szefa ZKG „Komunikacja Międzygminna” będzie prawdopodobnie pełnił reprezentant samorządu, który właśnie zdecydował o… opuszczeniu Związku!!!

Grzegorz Tomsia zasiada w Radzie Miejskiej w Olkuszu, tej samej która zdecydowała o wyjściu ze Związku gminy Olkusz. Ma 50 lat. Prowadzi własną firmę. Do lutego br. kierował biurem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olkuszu. Stanowisko opuścił w wyniku „dobrej zmiany”.

Sytuacja wydaje się być dość kuriozalna. Staje zatem pytanie - co dalej? Gminy: Bolesław, Bukowno i Klucze 1 czerwca wydały komunikat, iż… „nadal będą realizować komunikację publiczną w ramach struktur Związku. W najbliższym okresie będą podejmowane decyzje (wynikające z zaistniałej sytuacji) w celu zapewnienia naszym Mieszkańcom dobrze zorganizowanej komunikacji publicznej od dnia 1 stycznia 2017 r. Niezbędna w tym zakresie będzie zmiana statutu Związku jak również określenie linii komunikacyjnych w ramach obowiązującego planu transportowego. Obowiązkiem pozostałych Gmin, Członków Związku jest kontynuowanie i doskonalenie istniejących i zorganizowanych struktur Związku, a nie podejmowanie ryzyka destabilizacji tak ważnego obszaru jakim jest publiczny transport zbiorowy.”

Wprawdzie niepodobna wyobrazić sobie skutecznie funkcjonującej Komunikacji Międzygminnej bez Olkusza jednak czytając powyższy komunikat dostrzegam szansę na kontynuowanie komunikacyjnego przedsięwzięcia w dotychczasowym czterogminnym składzie. Włodarze Bolesławia, Bukowna i Klucz zapowiadają bowiem „zmiany w statucie” i „doskonalenie istniejących struktur”. Tego właśnie, od kilku miesięcy, domagał się burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Owe „zmiany” i „doskonalenie struktur” to, jak śpiewał Wojciech Młynarski: „droga wprawdzie wyboista, jednak kierunek słuszny”.

JERZY NAGAWIECKI

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: