Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Ambasador Republiki Austrii w Olkuszu

18 maja 2016 r. Olkusz odwiedził Ambasador Republiki Austrii dr Thomas M. Buchsbaum. W Srebrnym Mieście spędził kilka godzin, spotykając się z władzami samorządowymi gminy Olkusz, powiatu olkuskiego, województwa małopolskiego, przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego w oraz Kuratorium Oświaty.

ambasador2
Podczas spotkania w Urzędzie Miasta i Gminy burmistrz Roman Piaśnik krótko przedstawił historię Olkusza, nawiązując do związków olkusko-austriackich, między innymi w osobie Petera Westena – wybitnego austriackiego przedsiębiorcy, który w Olkuszu utworzył fabrykę naczyń „Westen”. Mimo niepogody, Ambasador zwiedził centrum miasta, poznając jednocześnie jego architekturę. Jak sam zapowiada, na dokładne poznanie Olkusza przyjdzie czas podczas następnej wizyty…
Ambasador wziął również udział w Dniach Austrii, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia szkoły.

 

Michał Latos

Rzecznik Prasowy UMiG w Olkuszu

 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: