X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych w MOK

Ależ się działo! Na scenie siwy dym i eksplozje pozytywnej energii – budynek drżał w posadach... Takiej imprezy się nie zapomina! Tak wyglądał jubileuszowy, X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 14 września na scenie MOK.  Wzięli w nim udział przedstawiciele małopolskich środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej oraz uczniowie szkół specjalnych z terenu Małopolski.

 DSC 0207

Organizatorem konkursu było Olkuskie Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz”. Podczas, gdy sala wypełniała się do ostatniego miejsca, na scenie śpiewał Filip Tyliba doskonale imitując Zenona Martyniuka. Jako gość wystąpił Lovi.

O powodzeniu konkursu świadczy to, że na widowni pojawili się wielbiciele karaoke z innych województw – spotkaliśmy grupę osób niepełnosprawnych ze Sławkowa...

Imprezę otworzyli: Prezes Olkuskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu, Ilona Muchajer – Nagawiecka oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Olkusz - Wiesław Pietras, a prowadził ją aktor Teatru Zagłębia, Krzysztof Korzeniowski.

Grupa  wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu wspaniale zachęcała do zabawy tańcząc z pomponami. Te pompony, ach, pompony, każdy machał jak szalony... Scena zapełniła się nie tylko artystami śpiewającymi w danej chwili. Spontanicznie utworzyła się grupa wspierająca i występujących, i konferansjera. To właśnie spontaniczność, radość, entuzjazm i energia nadawały tej imprezie specyficzną, urzekającą atmosferę.

Było tak, jak w jednej z piosenek: „Tańcz, tańcz, tańcz, kiedy inny tańczą i pij,  pij, pij drinka z pomarańczą i skacz, skacz, skacz, kiedy inni skaczą i baw się, baw, niech wszyscy się patrzą”. Zamiast drinka z pomarańczą był podczas przerwy boeuf strogonow, ale poza tym wszystko się zgadzało.

Bezsprzecznie przebojem tegorocznego konkursu była piosenka „przez twe oczy zielone”. Ale nie tyle piosenki były ważne, co wykonawcy. Jury pod kierownictwem instruktora MOK, artysty, muzyka Michała Mączki miało bardzo trudny wybór. Podczas długiej narady na scenie tańczyli i śpiewali wszyscy, którzy tego pragnęli.

To był prawdziwy festiwal radosnych serc, który wygrali wszyscy, nie tylko ci, którzy odeszli z nagrodami w objęciach. 

MOK Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: