Drugi Olkuski Dzień Seniora, Pierwsze Olkuskie Senioralia

W niedzielę, 3 września, odbyły się bardzo uroczyście: Drugi Olkuski Dzień Seniora i Pierwsze Olkuskie Senioralia. Organizatorami byli: Gminna Rada Seniorów w Olkuszu i Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

seniorki

W MOK – Centrum Kultury, podczas części sympozyjnej, gości przywitał serdecznie Ryszard Ryza, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów. „-Dziś jesteśmy młodzi!” – zadeklarował, a czas pokazał, że istotnie tak było.

W imieniu władz miasta uroczystość otworzyła wiceburmistrz Bożena Krok. Do czternastej trwały wykłady na tematy ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa seniorów, i nie tylko seniorów, bo na kondycję w wieku dojrzałym pracujemy przez całe życie.  Można było również sprawdzić stan swojego zdrowia; zmierzyć wagę, ciśnienie czy ostrość słuchu.

Nie zabrakło części artystycznej, w której wszyscy oklaskiwali Międzypokoleniową grupę instrumentalno-wokalną pod kierownictwem Franciszka Dudka. Ważnym punktem programu było wręczenie wybranym przez komisję instytucjom wyróżnień w konkursie „Miejsca Przyjazne Seniorom”.  Wyróżnienia wręczał Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Przedstawiciele odbierający tabliczki pamiątkowe ze wzruszeniem dziękowali, choć w paru słowach, a na koniec wspólnie pozowali do zdjęcia upamiętniającego tę wspaniałą inicjatywę.

Po wzruszającej mszy świętej na Rynek ruszył barwny korowód seniorów. Choć pogoda udowadniała, że w lecie też może zapanować listopad, na strojach pań kwitły wiosenne kwiaty, a od dobrego humoru i entuzjazmu świętujących temperatura podniosła się o kilka stopni.

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, przekazał uroczyście seniorom klucz do miasta jako symbol szacunku dla nich. W zamian otrzymał obietnicę, że odzyska klucze i miasto w stanie nienaruszonym.

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MOK w Olkuszu odśpiewały uroczyście Hymn Seniora. Dyrygowała, gościnnie, Grażyna Królewicz, która skomponowała muzykę do tego utworu.  Wspaniale śpiewał Chór Hejnał. Dyrygent, Jana Kućmierczyk, jest ubiegłorocznym laureatem Olkuskiej Nagrody Artystycznej za całokształt osiągnięć twórczych. Z zespołem muzycznym Hamak śpiewała lirycznie Maria Kordaszewska. Uosobienie wdzięku, Krystyna Wodecka oraz Stanisław Serafin z olkuskiego UTW dali niezapomniany pokaz tańca towarzyskiego.

Zespół UTW Atram Bugi fantastycznie pokazał, jak tańczyć zumbę. Studenci Uniwersytetu przedstawili również dwa skecze: „Sekretarki” i „Skecz angielski”, dając dowód dużego poczucia humoru, talentów aktorskich i zdumiewającego opanowania języka angielskiego na kursach organizowanych w ramach UTW. 

MOK Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: