Cracow Guitar Quartet w Olkuszu

12 sierpnia o 18.00 w MOK - Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej zgromadził się tłum melomanów. W ramach cyklu Koncertów kameralnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury zagrał tego dnia Cracow Guitar Quartet. To kolejny kwartet po smyczkowym i saksofonowym, którego olkuszanie mieli możliwość posłuchać.

cg2

W imieniu Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury zebranych powitała i zaprosiła na niezwykłe muzyczne przeżycia Joanna Mączka.  Miłosz Mączyński, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski i Mateusz Puter to związani z Krakowem artyści, od jedenastu lat odnoszący jako czołowy polski zespół gitarowy sukcesy w kraju i za granicą.  W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W rok później ukazała się ich płyta From Ballet to Tango, która zyskała doskonałe recenzje w prasie muzycznej wielu krajów.

Cztery gitary klasyczne i magia muzyki - słuchacze odbyli pełną wzruszeń podróż przez epoki, gatunki muzyczne i świat. Wprowadzenie przed każdym cyklem utworów uruchamiało wyobraźnię i pozwalało głębiej przeżywać piękno muzyki. Od tańców dworskich Michaela Praetoriusa przez utwory Luigiego Boccheriniego oraz Leo Brouwera, współczesnego kompozytora pochodzącego z Kuby, po Modesta Musorgskiego i Tańce Brazylijskie Celso Machado.   

cg3

Dzięki Brouwerowi spacerowaliśmy w deszczu i burzy, a z Musorgskim i Rimskim-Korsakowem spędziliśmy noc na Łysej Górze, na sabacie czarownic, w towarzystwie piekielnych duchów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło...Zachwyceni słuchacze owacjami na stojąco wyprosili bis. Entuzjastycznie bił brawo również najmłodszy meloman, dwuletni Antek. Po zakończonym koncercie można było porozmawiać z muzykami i kupić ich płytę, aby i w domu odtworzyć ten niezwykły klimat.

 

MOK Olkusz 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: