Jubileuszowy XX Turniej Rycerski na Zamku w Ogrodzieńcu

Turniej Rycerski jest najstarszą cykliczną imprezą spośród wszystkich imprez organizowanych na Zamku Ogrodzienieckim. Co roku cieszy się wielką popularnością zarówno wśród rekonstruujących jak i oglądających. W miniony weekend odbył się Jubileuszowy XX Turniej Rycerski o miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego. Główną atrakcją tegorocznego turnieju był przeprowadzony po raz pierwszy na terenie zamku średniowieczny turniej konny - Mistrzostwa Polski Południowej, które rozegrane zostały w formie pucharowej.

turniej ogrodzieniec

 

Jak zwykle podczas trwania tej imprezy na licznych gości imprezy czekało mnóstwo atrakcji min.: widowiskowe walki bohurtowe, rozgrywane w drużynach 5 i 11 osobowych, średniowieczne zapasy, pokazy lotów ptaków drapieżnych, turniej bojowy oraz pokazy ciężkozbrojnej jazdy w wykonaniu grupy konnej Dextrarius. Dla miłośników dobrej kuchni, rekonstruktorzy przygotowali średniowieczną strawę, dla aktywnych „bieg damy i rycerza” oraz turniej tańców dawnych. Dla ukojenia po dniu pełnym emocji, zagrał zespół muzyki dawnej.

A w każdy wakacyjny piątek po zmroku (od lipca do sierpnia) Zamek w Ogrodzieńcu zaprasza na wieczór z duchami. Prze­wod­nik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiada­jąc legendy, a z ciem­nych zaka­marków wyłonią się niespodziewanie zjawy…

Więcej informacji znajdziecie tu :  http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/kategorie/kalendarz_imprez

Zdj. Tadeusz Żurek

Redakcja

 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: