Zapraszamy na "Podziemne piątki"

Jeśli ktoś chce zwiedzić podziemia olkuskiego ratusza na rynku i poznać ciekawostki o jego historii, powinien zainteresować się akcją "Podziemne piątki" organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Do końca wakacji, w każdy piątek, czyli w dniach 21 i 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia 2017 r. będzie można zwiedzać bezpłatnie z przewodnikiem podziemia olkuskiego ratusza. Zbiórka o godz. 16.00 przed Punktem Informacji Turystycznej w Olkuszu, ul. Floriańska 8. Po podziemiach ratusza będą oprowadzać pracownicy olkuskiego magistratu. Ilość miejsc ograniczona.

PODZIEMNE PIĄTKI

Akcja "Podziemne piątki" jest skierowana zarówno do mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, która spędza wakacje w domu, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.  Jednym z powodów organizacji akcji, poza chęcią przybliżenia zwiedzającym tego niezwykłego obiektu, jest to, że wkrótce rozpoczną się tam prace związane z utworzeniem w podziemiach ratusza multimedialnej trasy turystycznej i obiekt będzie niedostępny dla zwiedzających.

Odsłonięte podczas prac rewitalizacyjnych piwnice ratusza pochodzą z przełomu XIV i XV wieku. Stojący na środku rynku ratusz był symbolem dużego znaczenia miasta w skali regionu i Europy. Obradowała w nim rada miejska, ponadto mieściły się tam m. in. kancelaria, skarbiec, więzienie, a także prowadzony był wyszynk piwa. Ratusz został rozebrany 200 lat temu.

UMiG Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: