Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Uwaga na oszustów podających się za policjantów

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu olkuskiego ponownie doszło do próby wyłudzenia pieniędzy. Tym razem oszustka podawała się za policjantkę. Na szczęście do oszustwa nie doszło.

babusia

Kobieta podając się za funkcjonariuszkę Policji, zadzwoniła pod numer telefonu stacjonarnego do 65-letniej mieszkanki Olkusza, której przekazała informację, że jej najbliższy członek rodziny spowodował wypadek drogowy. Fałszywa policjantka poinformowała swoją rozmówczynię o polubownym załatwieniu sprawy  w zamian za przekazanie pieniędzy w kwocie 50 000 zł. Na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy, kobieta w porę zorientowała się że jest ofiara próby oszustwa.

Policjanci  apelują o rozwagę i ostrzegają przed nowymi pomysłami oszustów. Policja nie dzwoni do mieszkańców i nie proponuje polubownego załatwienia sprawy w zamian za przekazanie pieniędzy nieznanym osobom, jak również o  przelewanie gotówki na jakikolwiek rachunek bankowy.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: