Ruszyła policyjna akcja "Zima"

Nie bądźmy obojętni!

Jak co roku, w listopadzie policjanci rozpoczynają działania prewencyjne pod kryptonimem „Zima". Celem akcji jest przeciwdziałanie zagrożeniom na jakie mogą być narażone osoby bezdomne, samotne i bezradne w okresie niskich temperatur.

bezdomny

Jesienne chłody i zbliżająca się pora zimowa to okres, w którym policjanci szczególną uwagę poświęcają osobom bezdomnym i samotnie zamieszkującym.  W tym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz komisariatów w Wolbromiu, Bukownie i Kluczach będą sprawdzać sytuację osób samotnie zamieszkujących, aby zapewnić takim osobom pomoc i wsparcie. Działania prewencyjne koncentrować się będą także na kontrolowaniu miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych  w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu, policjanci będą ułatwiali im dotarcie do miejsc, w których otrzymają niezbędną pomoc. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to one są najbardziej narażone na zamarznięcie.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu olkuskiego  o zainteresowanie się losem sąsiadów, bądź innych osób, które są niepełnosprawne, samotne lub w podeszłym wieku i wymagają pomocy. Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście, poinformujcie o nich ośrodek pomocy społecznej lub policję.

Prosimy o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, przebywającej w altanie ogrodowej, pustostanie, która mogłaby być narażona na wychłodzenie. Informacje należy przekazywać na bezpłatny numer telefonu alarmowego 997.

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy tym, którzy tej pomocy potrzebują.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: