Kronika policyjna 14-17 listopada br.

Bukowno. Skradziono telefon komórkowy

Mieszkanka Bukowna powiadomiła policję o kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło 14 listopada 2017 roku na ulicy Kolejowej w Bukownie. Policjanci ustalają sprawcę tej kradzieży.

Wolbrom. Kradzieże pieniędzy i biżuterii

15 listopada 2017 roku w Wolbromiu na ulicy I Maja nieustalony do chwili obecnej sprawca, podczas nieobecności domowników,  ukradł pieniądze oraz złotą i srebrną biżuterię. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 9 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” - policjant z wizytą u przedszkolaków

Policjant  z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek  gościł dzisiaj w przedszkolu. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o kontaktach z osobą obcą. 

W czasie wizyty policjanta w przedszkolu „Delfin” w Olkuszu, maluchy wysłuchały wielu cennych porad dotyczących m.in. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Aspirant sztabowy Marcin Adamek przypomniał ważne numery alarmowej,  wyjaśnił kiedy i w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.  Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z osobami nieznajomymi i jak uniknąć takich sytuacji. 

Ciekawskie dzieciaki  z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na pytania policjanta. Wizyta w przedszkolu zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Uwaga - policja poszukuje

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia kompletu znaku drogowego C-9 z U-6a (na wyspie azyl) na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Do uszkodzenia doszło w okresie  02-03.11.2017 roku.  Osoby, które posiadają  informacje w sprawie uszkodzenia znaków, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-237 lub 997.

W dniu 27.10.2017 roku w Olkuszu przy drodze krajowej nr 94 uszkodzono komplet znaku A-11 z tabliczką T-2, słupek przy znaku D-6 oraz bariery ochronne na środkowym pasie rozdzielające jezdnie. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i mają informacje w powyższej sprawie, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478 234 lub 997.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: