Przedszkolaki z wizytą w olkuskiej komendzie

13 listopada 2017 roku do  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zawitali mali  goście – dwie grupy przedszkolaków  z Przedszkola nr 10 w Olkuszu. Ciekawskie maluchy zobaczyły jak wygląda praca policjantów i usłyszały wiele porad na temat bezpieczeństwa.

IMG 7250

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w domu i na drodze. Przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Mali goście mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i chętnie odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania. Doskonale wiedzieli, jak zadzwonić na policję i jaki trzeba wybrać numer.  W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, również okazję porozmawiać z policjantami o ich  zawodzie i dowiedziały się, że to służba odpowiedzialna. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt i wyposażenie, które funkcjonariusze wykorzystują  w codziennej służbie. Dużą frajdę sprawiało dzieciakom przymierzanie służbowych czapek, w których z radością pozowały do pamiątkowych zdjęć.    Przedszkolaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach, chętnie też zadawały różne pytania. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom z odbitkami własnych linii papilarnych.

Spotkania z przedszkolakami odbyły się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, którą zainicjował  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: