Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Rusza policyjna akcja "Znicz" 2017

Już od dzisiaj tj. 27 października 2017 roku rozpoczyna się policyjna akcja „Znicz” która potrwa do czwartku 2 listopada 2017 roku. Jak co roku, na drogach naszego powiatu,  pojawi się większa niż zwykle liczba policjantów, którzy przede wszystkim udzielać będą pomocy podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

znicz

W tym okresie należy spodziewać się dużego natężenia ruchu, zarówno w rejonach nekropolii, jak i na drogach dojazdowych do miast. W Olkuszu jak w roku ubiegłym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. O bezpieczeństwo na cmentarzach i na szlakach komunikacyjnych zadbają policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze będą kierowali ruchem i udzielali pomocy, by piesi mogli bezpiecznie przejść przez skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 z ulicą Kruszcową. Ponadto funkcjonariusze  będą zwracać szczególną uwagę na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci apelują, aby w tych dniach, piesi i kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Kierowcy muszą pamiętać o dostawaniu prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych jak i o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Piesi z kolei, powinni poruszać się chodnikiem lub poboczem drogi. Warto wieczorem – nawet w terenie zabudowanym – zabrać ze sobą  latarkę lub odblask.   

W miarę możliwości, korzystajmy ze środków komunikacji miejskiej, z uruchomionych linii autobusowych kursujących w rejon cmentarza.  Jeżeli wybieramy się na groby samochodem, pamiętajmy, aby parkować zgodnie z przepisami  i nie blokować wjazdu lub wyjazdu innym pojazdom.

Aby przygotowania do Wszystkich Świętych były bezpieczne pamiętajmy, o zachowaniu ostrożności i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W czasie podróży oraz odwiedzania nekropolii zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste a także bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Zachowajmy czujność podczas robienia porządków na grobach bliskich.  Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę, kradnąc rzeczy, które chwilowo pozostawiamy na pomnikach. Kradną  torebki, portfele, dokumenty, biżuterię i wszystko to co stanowi wartość.

Policjanci zwracają również uwagę na kieszonkowców, których nie brakuje w autobusach, busach czy pociągach.  Tłok, panujący w takich miejscach jest okazją dla złodziei. Dlatego też, wsiadając do autobusu nie trzymajmy portfela, telefonu czy dokumentów w tylnej kieszeni spodni, bowiem przedmioty te mogą stać się łatwym łupem dla przestępców.

Zostawiając samochód na parkingu przy cmentarzu zadbajmy również, o to by nie pozostawiać w nim cennych rzeczy, bo to z pewnością zachęci złodzieja do działania.

Pamiętajmy również o swoich pociechach. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w tłumie, wśród grobów dziecko się zgubiło. 

Wyjeżdżając na groby bliskich zadbajmy o zabezpieczenie naszych mieszkań.  Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego dobytku.

Jeśli pomimo zachowania środków ostrożności, staniesz się ofiarą przestępstwa, o tym fakcie niezwłocznie powiadom Policję.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: