Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Nietrzeźwy kierowca przyczyną śmiertelnego wypadku na drodze

Pod koniec ubiegłego tygodnia w powiecie olkuskim, doszło do kilku wypadków i kolizji drogowych. Jeden z nich zakończył się tragicznie dla pasażerki fiata. Kierowca tego pojazdu  prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i poprzez swoją lekkomyślność pozbawił życia drugiego człowieka.  

11

5 października 2017 roku ok. godz. 17.23 w miejscowości Zarzecze doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła 77- kobieta.  Jak wstępnie ustalono 65 – letni kierujący samochodem marki  Fiat Cinquecento, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie dachował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 77 - letnia pasażerka. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nierozważny kierowca w pojeździe przewoził jeszcze troje dorosłych pasażerów, którzy doznali obrażeń ciała.

Za powyższe przestępstwo grozi  kara do 12 lat więzienia, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto  nietrzeźwy sprawca wypadku będzie zobowiązany do zapłacenia orzeczonej przez Sąd nawiązki na rzecz pokrzywdzonego (osoby najbliższej, Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej) w wysokości, co najmniej 10000 zł.

Niewątpliwie przyczyną tej tragedii była lekkomyślność kierowcy, który zdecydował się na jazdę samochodem po  alkoholu.  Małopolska Policja chcą ograniczyć tego typu  zjawiska od roku 2006 prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną, polegającą na badaniu trzeźwości kierujących podczas każdej kontroli drogowej. Od momentu jej wprowadzenia, w roku 2016 liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących zmniejszyła się o 46,4%, zabitych zmniejszyła się o 76 %, rannych zmniejszyła się o 54,5%.

Zdj. Champion Pomoc Drogowa

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: