Nietrzeźwa matka „opiekowała się" dziećmi

19 września br. dzielnicowi z Olkusza interweniowali wobec matki, która mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie” opiekowała się” małoletnimi dziećmi. Kobieta trafiła na Izbę Wytrzeźwień,  a jej dzieci do  szpitala.

matka

Do zdarzenia doszło w Olkuszu około  godziny 11. Pracownice Ośrodka Pomocy  Społecznej w Olkuszu otrzymały informację, że 33-letnia kobieta  od tygodnia spożywa alkohol i w takim stanie opiekuje się swoimi dziećmi. O sytuacji  natychmiast poinformowały dzielnicowych z olkuskiej komendy. Mundurowi wraz z pracownicami udali się pod wskazany adres. Kiedy policjanci zapukali do mieszkania, drzwi  otworzyła im 33-latka.  Kobieta była zdezorientowana, miała bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  Na miejsce wezwali kuratora, który o sytuacji w rodzinie poinformował sędzię rodzinną Sądu Rejonowego w Olkuszu. 

Oprócz 33-latki w mieszkaniu  przebywały jej małoletnie dzieci: syn w wieku 9 lat i roczna dziewczynka.   Dzieci były zaniedbane a dookoła panował bałagan. Na miejsce wezwano więc pogotowie,  które zabrało dzieci  do szpitala. 

W czasie kiedy policjanci i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej kontynuowali swoje działania, do mieszkania  wrócił mąż nietrzeźwej kobiety. 35-latek był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy  badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest ponad pół promila. 

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, kobietę  przewieziono do izby wytrzeźwień. W rodzinie tej wychowywała się  jeszcze 10-letnia dziewczynka, która w tym  dniu wróciła ze szkoły, a  po interwencji została przewieziona i oddana pod opiekę ciotki.

Policjanci  będą sprawdzać czy matka, swoim zachowaniem naraziła na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo życia małoletnie dzieci. Sprawą zajmie się też sąd rodzinny.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: