Uratowali życie 56-letniemu rowerzyście

Sierż. Karolina Gębala i sierż. Roman Starzec służbę w Policji rozpoczęli w 2014 roku. Obecnie pracują w  Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego olkuskiej komendy.  Pomimo, iż są młodymi policjantami mają już na swoim koncie wiele zasług. Tym razem ich szybka reakcja i profesjonalnie przeprowadzona reanimacja uratowały ludzkie życie.

rower

Funkcjonariusze ruchu drogowego służbę rozpoczęli dzisiaj (tj.14-09) o 5 rano na terenie miasta. Po godzinie 6 otrzymali od Dyżurnego Policji informację, że na ulicy Mazaniec w Olkuszu leży  nieprzytomny rowerzysta. O  tej sytuacji powiadomił kierowca samochodu, który przejeżdżał tamtędy i zauważył leżącego rowerzystę. Mężczyzna zadzwonił na nr 112 i poinformował o zdarzeniu.

Gdy mundurowi  przyjechali na miejsce, mężczyzna leżał na poboczu drogi, a obok niego stał zgłaszający. 56-latek nie reagował na żadne bodźce i był nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Odsunęli rower, zdjęli poszkodowanemu plecak i ułożyli go na plecach. Sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i ocenili jego stan zdrowia. 56-latek nie dawał żadnych oznak życia.  W jego organizmie doszło do zatrzymania podstawowych funkcji życiowych: krążenia i oddychania. Sierż. Roman Starzec niezwłocznie  przystąpił do reanimacji. Sierż. Karolina Gębala  w tym czasie sprawdzała funkcje życiowe nieprzytomnego mężczyzny. Intensywna reanimacja funkcjonariuszy trwała do przyjazdu karetki pogotowia, której to załoga kontynuowała dalsze czynności ratownicze. Obecny na miejscu lekarz oświadczył, że gdyby nie natychmiastowa pomoc policjantów, z pewnością nie udałoby się uratować tego człowieka.

Kiedy personel medyczny udzielał pomocy, policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia.

Zachowanie  mundurowych jest kolejnym przykładem profesjonalizmu, jakim policjanci wykazują się w czasie służby. Ich szybka reakcja i natychmiastowa pomoc przyczyniły się do uratowania życia.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: