Kolizja drogowa na olkuskiej obwodnicy

Dzisiaj (23.08.br. ) około godziny  7 w Olkuszu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 783 doszło do zderzenia 5 pojazdów. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala w Olkuszu.

1

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący skodą fabią - 60-letni olkuszanin,  podczas manewru skrętu w prawo z ulicy Zagaje w dk 94, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą dacią. W skutek tego uderzenia dacia  przejechała przez wysepkę rozdzielającą  pasy ruchu i wjechała w forda fiestę,   który zatrzymał się na skrzyżowaniu i oczekiwał na  lewoskręt. Ford z kolei,  wysunął się na lewy pas ruchu i uderzył w samochód dostawczy m-ki peugeot i  fiata ducato. Kierujący ducato  wjechał na sygnalizator świetlny i wpadł do przydrożnego rowu. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Do szpitala w Olkuszu została przewieziona kierująca fordem i jej pasażerka.  Kobiety po udzielonej pomocy medycznej zostały zwolnione.

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny, sporządził szkic  sytuacyjny i zrobił zdjęcia.

Utrudnienia w ruchu,  na drodze w kierunku Krakowa, trwały do godziny 10.40.

Nad  bezpieczeństwem kierujących czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy z uwagi na uszkodzony sygnalizator świetlny kierują ruchem. 

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: