Areszt za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

43- letni mężczyzna, który groził podpaleniem swojej rodzinie trafił do zakładu karnego. Wczoraj (21.08.br.) prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i przychylił się do wniosku złożonego przez Policję o tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia br. w Olkuszu, w nocy kilkanaście minut przed godziną 1. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy 43-latek jeździ ulicami miasta. Na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. Po trzech minutach otrzymał kolejne zgłoszenie - mężczyzna groził podpaleniem swojej rodzinie. 43-latek oblał  benzyną żonę i nastoletniego syna oraz jedno z pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście  tragedii udało się uniknąć, gdyż kobieta z dziećmi  (syn 12 lat, córka 16 lat) zdążyła uciec.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i  przewieziony do szpitala , gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Wczoraj (21.08.br.)prokurator przedstawił  mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem za co grozi nie mniej niż 12 lat pozbawienia wolności. Wniosek o tymczasowe aresztowanie rozpatrzył Sąd Rejonowy w Olkuszu – mężczyzna trafił już do aresztu i przebywa w zakładzie karnym. 

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: