Chciał podpalić swoją rodzine

Policjanci zatrzymali 43-letniego olkuszanina, który groził swojej rodzinie podpaleniem. Mężczyzna oblał benzyną żonę i nastoletniego syna oraz jedno z pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście  tragedii udało się uniknąć, kobieta z dziećmi zdołała uciec z domu.  

Do zdarzenia doszło w Olkuszu, w nocy kilkanaście minut przed godziną 1. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy 43-latek jeździ ulicami miasta. Na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. Po trzech minutach otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem mężczyzna groził, że  podpali rodzinę i dom. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, 41-letnia kobieta wraz z dziećmi  (syn 12 lat, córka 16) przebywali na zewnątrz budynku. W  środku znajdował się nietrzeźwy 43-latek, który  zamkną drzwi wejściowe domu. Policjanci weszli do budynku,  tylnym wejściem i zatrzymali mężczyznę.

43-latka przewieziono do szpitala gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał  zarzuty tj. gróźb karalnych i znęcania się nad rodziną za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem  do prokuratury o tymczasowe aresztowanie. Podejrzany obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Dzisiaj (21.08.17r.) będzie przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu.

W rodzinie została wdrożona procedura „Niebieskie Karty” .

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: