Nietrzeźwy kierowca ciągnika doprowadził do zdarzenia w Podlesiu

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego,  kierując w takim stanie 63-latek, doprowadził do zdarzenia z motorowerzystą. Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

IMG 3412

7 sierpnia br. około godziny 14.00 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podlesie Rabsztyńskie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jechał on motorowerem przez miejscowość Podlesie, w tym czasie kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, wykonał manewr skrętu w lewo w jedną z posesji, nie ustępując mu pierwszeństwa przejazdu i tym samym doprowadzając do zdarzenia drogowego. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol i zawiadomił pogotowie. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali kierującego ciągnikiem, wskazanego przez 17-letniego motorowerzystę i świadka zaistniałego zdarzenia. Był nim 63- letni mężczyzna. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że prowadził on ciągnik mając w organizmie ponad 3,2 promile alkoholu. Kierujący motorowerem był trzeźwy, został zabrany z podejrzeniem stłuczenia prawego kolana do szpitala w Olkuszu. 63 – latek został doprowadzony do izby wytrzeźwień w Jaworznie.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Ponadto, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

IMG 3405

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: