Zdarzenia z minionych dni

Olkusz. Kradzież gier na konsole Play Station 4

Olkuska Policja  ustala sprawcę kradzieży, do której doszło  20 lipca br. w jednym ze sklepów elektronicznych. Nieznany sprawca, wyciągnął 6 gier z zabezpieczających je opakowań  i niepostrzeżenie , wyniósł ze sklepu, pozostawiając na półce puste opakowania. Sklep poniósł straty w kwocie  około 840 zł 

Olkusz . Skradziono z parteru klatki schodowej rower

24 lipca br. nieustalony do chwili obecnej sprawca  w Olkuszu na jednej z klatek parteru mieszkania, ukradł, pozostawiony  rower koloru srebrnego marki Peugeot . Właściciel  roweru wycenił straty na 1500 złotych. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Olkusz. Próba włamania do samochodu

15 lipca br. w Olkuszu przy Placu Konstytucji 3 Maja nieustalony sprawca usiłował włamać się do samochód marki Audi A4. Sprawca wyłamał wkładkę zamka w drzwiach kierowcy, ale nie dostał się do środka pojazdu i nic nie ukradł, Najprawdopodobniej odstraszył go autoalarm.

Rodaki. Włamanie do Barakowozu

Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się kluczewscy policjanci. Do włamania  doszło  22 lipca br. w miejscowości Rodaki , nieustalony do chwili obecnej sprawca, dostał się do środka barakowozu poprzez wyłamanie zamka w drzwiach i skradł  kosiarki  spalinową i żyłkową,  pistolet pneumatyczny, promiennik ciepła gazowego. Łączna wartość strat skradzionych przedmiotów to 1400 złotych.

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem,  zatrzymany przez policjantów z komisariatu Bukowno

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu osobowego marki Volvo, którego zatrzymali policjanci. Ponadto, mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

29 lipca br. około godziny 17.30 w Bolesławiu  na ulicy Głównej, do kontroli drogowej został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Bukowna . Badanie wykazało, że mężczyzna  ma prawie 2 promile  alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu zatrzymanego kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 4 kwietnia 2019r. W najbliższym czasie mężczyzna ponownie stanie przed sądem gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: