Kradzieże i nietrzeźwy ojciec opiekujący się dziećmi

Olkusz. Kradzież narzędzi i radia z samochodu

11 lipca 2017 roku około godziny 18.00 nieustalony do chwili obecnej sprawca w Olkuszu na ul. Batalionów Chłopskich pokonując zamek w drzwiach, włamał się i z wnętrza pojazdu skradł narzędzia i radio. Właściciel samochodu wycenił straty na 4000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Klucze. Kradzież i włamanie do piwnicy

Policja z Klucz ustala sprawcę kradzieży z włamaniem, do którego doszło 13 lipca 2017 roku w jednej z piwnic na ulicy Górnej w Kluczach. Nieznany sprawca wszedł do środka piwnicy, zrywając kłódkę skradł wiertarkę. Właściciel piwnicy wstępnie oszacował straty na kwotę 800 zł.

Olkusz. Kradzieże samochodów z niestrzeżonych parkingów

Policja pracuje nad ustaleniem sprawców kradzieży z włamaniem do samochodów, które zaparkowane były na niestrzeżonych osiedlowych parkingach. Pierwsza kradzież miała miejsce 15 lipca br. w Olkuszu na ul. Króla Kazimierza Wielkiego, skradziono pojazd Audi A4. Straty to około 30.000 zł. Do drugiej kradzieży doszło dzień później (16 lipca br.), tym razem na ul. Piotra Ściegiennego skradziono Forda Mondeo, gdzie właściciel oszacował straty na 35.000 zł. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dzisiaj (17.07 br.) w nocy o godzinie 1:05 Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy w Olkuszu po raz kolejny interweniowali w sprawie niewłaściwej opieki nad dziećmi.

Tym razem mundurowi przyjęli zgłoszenie, od mężczyzny, który twierdził, że żona, z którą jest w konflikcie, dobija się do drzwi mieszkania. Na miejscu okazało się, że małżonka zgłaszającego interwencje mężczyzny, wyszła z domu zostawiając pod jego opieką 9-letnią córkę i 6-letniego syna. Kiedy wróciła, nie mogła dostać się do środka mieszkania, ponieważ klucz znajdował w drzwiach. Rozmawiając z mężem z jego ust wyczuwała alkohol. Policjanci przeprowadzili badanie, które potwierdziło stan nietrzeźwości mężczyzny. Blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 37-letni ojciec, który sprawował opiekę nad dwójką małych dzieci. Nietrzeźwemu ojcu może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Poza tym, o sytuacji dzieci powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

KPP Olkusz 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: