Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w ręce olkuskiej policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o kilkanaście wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek gotówkowych. Mężczyzna od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  Był poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Legionowie i Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej, a także przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie.

kajdan

Policjanci Wydziału Kryminalnego Referatu dw. z Przestępczością i Korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu sprawą wyłudzeń kredytów i pożyczek bankowych zajmowali się od stycznia 2017 roku. W wyniku intensywnej pracy ustalili osobę, która podejrzewana była o te czyny. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od października ubiegłego roku i często zmieniał miejsce swojego pobytu, wynajmując mieszkania na inne osoby.

Czynności operacyjne prowadzone przez olkuskich policjantów przyniosły oczekiwany efekt. Policjanci ustalili, że 30-latek przebywa w Krakowie.  6 lipca 2017 roku zatrzymali poszukiwanego  mężczyznę. W czasie przeszukania mieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa tj. dwa terminale z kartami sim, na szkodę warszawskiej spółki. Ponadto kryminalni zabezpieczyli dokumenty, które mogły służyć do popełnienia przestępstw.

6 lipca 2017 roku zatrzymany usłyszał 19 zarzutów dot. oszustw, wyłudzeń kredytowych  i poświadczeń nieprawdy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą ustalać czy mężczyzna dopuścił się w przeszłości podobnych przestępstw.

KPP Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: