Nowe radiowozy, nowoczesny laser

Już niebawem na terenie powiatu olkuskiego będzie można zobaczyć nowe radiowozy, które otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Doposażenie policjantów w cztery nowe radiowozy, możliwe było dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych. I tak policjanci z Wolbromia otrzymają opla mokkę, którzy będą wykorzystywać do działań patrolowych i interwencyjnych. Pierwszego w powiecie SUV-a z napędem 4x4 dofinansował budżet gminy Wolbrom kwotą 42,5 tys. zł.

police

Z kolei dzielnicowi z Olkusza będą mieli do dyspozycji nowego hyundaia I20, który został dofinansowany przez UMiG w Olkuszu. Trzeci pojazd to opel astra z przeznaczeniem dla Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Kluczach. Został częściowo sfinansowany z budżetu gminy Klucze. Kolejnym samochodem jest również opla astra. Będą z niego korzystać policjanci „drogówki”. Jego zakup był możliwy dzięki dotacji Powiatu Olkuskiego.

Na tym nie koniec nowego wyposażenia służb ruchu drogowego. Bowiem funkcjonariusze z Olkusza otrzymali nowoczesny laserowy miernik prędkości. Urządzenie łączy w sobie funkcje wideokamery i lasera. Policjant z takim urządzeniem w ręku może nie tylko dokonać pomiaru prędkości, ale również zarejestrować inne wykroczenia na drodze np. rozmowę przez telefon, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle. 

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: