Targ ma się dobrze!

„Targowisko w Olkuszu ma się dobrze!” – stwierdził Janusz Dudukiewicz, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, spółki kontrolującej (99 proc. udziałów) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która administruje placem targowym przy ul. Sławkowskiej 8 w Olkuszu. Na dotychczasowym placu targowym powstał kolejny duży market.

panorama targu

Radny Miasta i Gminy w Olkuszu zareagował na notatkę zamieszoną w poprzednim wydaniu „Serwisu Jurajskiego”, w której informowaliśmy o planowanej gruntownej modernizacji miejskiego targowiska w Bukownie przy wsparciu funduszów Unii Europejskiej. W końcowym fragmencie wspomnianej notatki napisaliśmy również o targowisku w Olkuszu wskazując, że w związku z powstającym w najbliższym sąsiedztwie placu marketem „Lidl”, żywot targowiska przy ul. Sławkowskiej może być zagrożony. Janusz Dudkiewicz nie zgodził się z nasza opinią.

 „Lidl” w żaden sposób nie zagraża targowisku – powiedział. - Zmieni konfiguracje placu, jednak komercyjnej działalności nie uszczupli. Wręcz przeciwnie. Istnieje możliwość niewielkiego zwiększenia liczby punktów handlowych.

Prezes Dudkiewicz odniósł się także do standardów targowiska. Przypomniał, że „kilka lat wstecz spółka prowadząca olkuski plac przy ul. Sławkowskiej przeprowadziła jego modernizację: utwardziła, odwodniła, zadaszyła, ustawiła śmietniki, toalety z ciepłą wodą i ręcznikami. Tym samym targowisko wypełniło wszelkie niezbędne normy dla prowadzenia handlowej działalności. Spółka PGK pokryła wymienione wydatki własnym sumptem, gdyż w owym czasie nie było możliwe pozyskanie środków zewnętrznych.   

Czy sąsiedztwo marketu nie koliduje z waszą działalnością, czy jej nie zagraża?

- W żaden sposób – odpowiada Janusz Dudkiewicz. – Nie konkurujemy z „Lidlem”, a raczej uzupełniamy się wzajemnie. W ofercie wielu stoiskach, poza owocami i warzywami, dominuje obuwie, ubrania, szeroka gama narzędzi, produkty gospodarstwa domowego, a nawet meble, czyli produkty komplementarne.

Jednak plac targowy w centrum miasta, w sąsiedztwie „Biedronki” i „Lidla” wzbudza u niektórych kontrowersje. Ludzie narzekają na problem z panującym w rejonie tłokiem, z dojazdem, z parkingiem dla samochodów?

- Dostrzegam problem. Poruszam go w trakcie obrad Rady Miejskiej. Wkrótce w tym sektorze miasta powstanie dodatkowo centrum handlowe Quick Park. Ruch na okolicznych ulicach: Sławkowskiej, Mickiewicza, Kruszcowej zostanie zwielokrotniony. Potrzeba będzie radykalnych rozwiązań komunikacyjnych. Ale to już temat na osobna rozmowę…

Dziękuję za informację.

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: