Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Nowy ambulans ratowniczy w Olkuszu

Nowoczesny sprzęt to podstawa ratownictwa medycznego. Poprawia bezpieczeństwo mieszańców i służyły długie lata. Zatem z satysfakcja informujemy, że w poniedziałek, 4 grudnia br., Nowy Szpital w Olkuszu wzbogacił się o nowy ambulans ratowniczy. To nowoczesna, doskonale wyposażona karetka typu „S” zabudowana na najnowszej wersji Volkswagena.

kARETKA PRZEKAZANIE

Skromna uroczystość przekazania karetki miała miejsce na parkingu starostwa powiatowego w Olkuszu. Starosta Paweł Piasny wręczył komplet dokumentów oraz kluczyki do nowego ambulansu prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu doktorowi Norbertowi Kubańskiemu.

Aktowi przekazania ambulansu towarzyszyli dyrektor Regionu Centralnego GNS, członek zarządu NS w Olkuszu Jadwiga Pięta, pielęgniarka oddziałowa Zespołu Ratownictwa Medycznego Grażyna Walczak oraz dyr. Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Magdalena Sołtysik.

Zakup karetki dla Nowego Szpitala w Olkuszu był możliwy dzięki decyzji wojewody małopolskiego Piotra Ćwika o przyznaniu Powiatowi Olkuskiemu 500 tys. zł dotacji na zakup pogotowia ratunkowego. Ambulans stanowić będzie własność olkuskiego szpitala, należącego do Powiatu Olkuskiego. Pojazd, podobnie jak większość szpitalnego majątku, dzierżawiony będzie przez spółkę Nowy Szpital w Olkuszu, zarządzającą powiatową lecznicą.

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: