Strażnica jak nowa

Centrum wsi Załęże, położonej w gminie Wolbrom, zyskało nowy wygląd. W minionych dniach zakończono modernizację remizy strażackiej miejscowej OSP. Pokaźnych rozmiarów obiekt, na który składają się pomieszczenia dawnej i nowej strażnicy został zwieńczony gustowną elewacją i ocieplony. W ramach prac dokonano także montażu nowych drzwi, zmodernizowano wejście do sali głównej, dokonano niezbędnych napraw oraz okolono obiekt kostką betonowa i uprzątnięto teren.

strażak

Koszty kwalifikowane inwestycji wyceniono na ponad 146 tys. zł. Gmina Wolbrom pozyskała na modernizacje dotacje/pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości ponad 24 tys. zł. Jednak całość prac, łącznie z robotami dodatkowymi, pochłonął nieco więcej środków, blisko 180 tys. zł.

Na tym nie koniec robót przy OSP w Załężu. Na wykonanie czeka jeszcze prac manewrowy. Prace zaplanowano na rok przyszły.   

Porządkowanie centrum Załęża nie ograniczono jedynie do modernizacji strażnicy OSP. Obok zlokalizowano sportowo-rekreacyjny obiekt. Na wyrównanym i utwardzonym terenie, wykonano stosowną podbudowę, na której zbudowano wielofunkcyjne boisko sportowe o bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni, wyposażone w bramki o wymiarach 2 na 3 metry z siatkami, kosz do basketu, liniami do gry w tenisa, siatkówę, piłkę ręczną, minifutbol. Będzie służył miejscowym miłośnikom sportowania na świeżym powietrzy. Do zakończenia inwestycji brakuje jeszcze montażu piłkochwytów. Łączny koszt budowy obiektu wyniósł ok. 120 tys. zł. 

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: