Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Krzesła kardiologiczne dla szpitala w Olkuszu

Olkuski Nowy Szpital wzbogacił się o nowe wyposażenie. We wtorek, 21 listopada br., Marek Cieślik, prezes Fundacji Bezpieczny Powiat Olkuski, przekazał medycznej placówce dwa krzesła kardiologiczne z gąsienicowym systemem płozowym do zjeżdżania po schodach. Wielce pożyteczne urządzenie pozwala na bezpieczne i w miarę komfortowe transportowanie pacjenta, po wąskich schodach osiedlowych bloków oraz kamienic, bez narażenia go na szkodliwe przeciążenia, równocześnie ułatwia prace ratownikom, ogranicza wymagającego znacznego wysiłku noszenia chorych, co stanowi duże udogodnienie pracy szczególnie podstawowych, dwuosobowych zespołów ratowniczych.

krzesło kardio

Zakup dwóch krzeseł kosztował Fundację ponad 12 tys. zł. Urządzenia trafiły do Zespołu Ratownictwa Medycznego, na wyposażenie ambulansów olkuskiego pogotowia ratunkowego. Zadowolenia z ich pozyskania nie kryła Grażyna Walczak, pielęgniarka oddziałowa ZRM, która w imieniu personelu medycznego dziękowała Fundacji za okazane wsparcie.  

Przypomnijmy, ze Fundacji Bezpieczny Powiat Olkuski powstała w roku 2003 z inicjatywy nieżyjących już starostów: Leszka Konarskiego i Jerzego Górnickiego w celu świadczenia materialnej pomocy instytucjom publicznym i organizacjom powołanym do ochrony życia, zdrowia i mienia ludzi przed zagrożeniami losowymi i przestępczymi oraz do ochrony porządku prawnego. Gromadzi środki z darowizn oraz nawiązek orzeczonych w wyrokach sądów na jej rzecz.

Dotychczas Fundacja wspomagała głównie państwową i ochotnicze straże pożarne, policję. Dobrze się więc stało, że tym razem Zarząd Fundacji dostrzegł potrzeby powiatowej służby zdrowia, zwłaszcza ratownictwa medycznego Nowego Szpitala. W imieniu pacjentów dziękujemy!

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: