Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fama/public_html/serwisjurajski.pl/templates/blue3/functions.php on line 199

Obchody Święta Niepodległości w OREW Wolbrom

„Wzbudzić potrzeba miłość kraju w tych, którzy dotąd nie wiedzieli nawet, że Ojczyznę mają…” – Tadeusz Kościuszko. 10 listopada 2017 r. OREW Wolbrom wraz z zaproszonymi gośćmi z WTZ Miechów, OREW Miechów i WTZ w Lgocie Wolbromskiej obchodził Święto Odzyskania Niepodległości.

16

Na początku uroczystości wychowankowie wystąpili samodzielnie w inscenizacji przedstawiającej historię naszej Ojczyzny. W tym spektaklu ukazali pokrótce historię Polski od Legendy o Czechu, Lechu i Rusie do czasów kiedy nasza ukochana Polska odzyskała niepodległość. Po inscenizacji swoje zdolności wokalno–recytatorskie mogli zaprezentować: Krystian w utworze pt.: „Żeby Polska była Polską”, Natalia w utworach „Biała róża” i „Przybyli ułani pod okienko” oraz Magda w utworze „Jaskółka uwięziona”. W dalszej części uroczystości odbyła się II edycja Potyczek z Historią, w której zmierzyły się cztery placówki. Po zaciętej rywalizacji w której uczestnicy dwuosobowych drużyn musieli odpowiedzieć na trzy pytania i ułożyć trzy zestawy puzzli związanych z historią Polski. W części sportowej uczestnicy mieli przebiec tor przeszkód na czas i wystrzelić pięć strzałów do celu. Po części teoretycznej i sportowej OREW Wolbrom i WTZ z Miechowa plasowały się ex aequo na pierwszym miejscu.

17

 

Po dogrywce ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miechowie,

II miejsce – Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Wolbromiu,

III miejsce – Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczy w Miechowie,

IV miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej.

Na zakończenie wszyscy integrowali się przy wesołych dźwiękach disco na sali gimnastycznej.

3

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronę internetową PSONI Koło w Wolbromiu:
http://psouu-wolbrom.pl/galeria/2018/059/index.html

PSONI Wolbrom

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: