350 tys. zł dla Łobzowa

W budynku strażnicy OSP w Łobzowie powstanie Centrum Turystyki i Rekreacji. Przed kilkoma dniami burmistrz Adam Zielnik podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dotację 350 tys. zł. przyznaną przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Centrum wzbogaci ofertę turystyczną i rekreacyjnej obszaru, pozwoli na tworzenie nowych form zagospodarowania czasu wolnego, wypoczynku oraz zdrowego trybu życia.

turysta

Projektu przewiduje rozbudowę remizy w kierunku północnym, na dwóch kondygnacjach. Powiększone zaplecze kuchni zyska w przyziemiu magazynowe zaplecze. Winda osobowa zastąpi obszerną klatkę schodową prowadzącą do poddasza, gdzie znajdą się wolne pomieszczenia m.in.: biblioteki  z czytelnią, izby pamięci, świetlicy o pow. 80 m2. Na górnej kondygnacji pojawi się taras widokowy. Przebudowie ulegnie też cały dach. Przy wschodniej elewacji budynku stanie wieżyczka z syreną lub symbolicznie zamontowanym dzwonem.

Pierwsza pula środków zewnętrznych została przyznana. Obecnie Gmina Wolbrom oczekuje na pozytywnie rozpatrzenie wniosków na kolejne transze. Oby znów się udało!

Jerzy Nagawiecki

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: