Remiza w Porąbce jak nowa

Remiza OSP w Porąbce, w gminie Trzyciąż, zyskała nowy look. Za 197 392, 45 zł wykonano gruntowny remont strażnicy. Walnie przyczyniły się do tego środki zewnętrzne...

remiza5

Remont strażnicy podzielono na dwa etapy. Najpierw renowacji poddano wnętrze budynku. Odnowiono garaż, salę narad i szkoleń oraz pomieszczenia socjalne, w których wymalowano ściany, położono gładzie i wymieniono drzwi. Prace wewnątrz kosztowały łącznie 75 086,86 zł, z czego połowa została dofinansowana z wojewódzkiego programu „Małopolskie Remizy 2017”.

Drugi etap prac skupiał się na kondycji i widoku wierzchniej części budynku. Za 122 305,59 zł wykonano jego termomodernizację. Z tej kwoty 21 235,45 zł dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Oprócz tego wokół strażnicy wykonano balustrady schodowe, bariery śniegowe, a także opaskę z kostki brukowej. Ściany i strop remizy również zostały docieplone, wymieniono okno, parapety, drzwi i rynny, wytynkowano ściany zewnętrzne oraz dokonano obróbki blacharskiej daszku nad wejściem.

Całość prac wykonała firma KAM-BUD z Wolbromia.

Jerzy Nagawiecki

 

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: