Bal pod chmurką

Piątek, 25 sierpnia, był kolejnym z wielu upalnych dni. I jednym z ostatnich dni wakacji. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował dla dzieci po południu Bal pod Chmurką - bal przebierańców, aby radośnie pożegnać lato. 

DSC 0022

Plac za budynkiem MDK zaroił się od niezwykłych postaci. Kogo tam nie było! Piraci, dzikie zwierzątka, urocze owady - biedronki, motylki - i oczywiście mnóstwo księżniczek. Każda z innej krainy, każda w innej, pięknej sukni. Można było też spotkać czerwone kapturki, kościotrupa, niezwykłego ptaka... Rodzice i dzieci wykazali się wielką pomysłowością i włożyli dużo wysiłku w przygotowanie wspaniałych strojów.

Tę baśniową gromadę powitała w imieniu Beaty Soboń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Joanna Mączka, która też zabawę pięknie prowadziła. A działo się wiele. Na początek zaczął formować się pociąg: była lokomotywa, byli konduktorzy i mnóstwo wagoników, które dzielnie zmierzały przed siebie i pomimo trudnych warunków terenowych prawie zawsze trzymały się razem.

Było mnóstwo wspaniałych piosnek z zabawami ruchowymi. Wiele emocji wzbudziła prezentacja strojów. Początkowo nieśmiało, a po chwili już niemal profesjonalnie barwne postaci maszerowały po wybiegu. Momentami, wskutek zaaferowania publiczności, przejście stawało się naprawdę wąskie... Ale dali radę.

Dzieci odsapnęły chwilę przy słodkim poczęstunku, rodzice mieli czas na poprawienie strojów. Zbliżał się wielki moment, konkurs tańca z balonikami. I zagrała muzyka. To prawda, że czasem baloniki żegnały się z tańczącymi efektownym hukiem, zdarzało się, że uciekały. Jednak wciąż mnóstwo par tak doskonale sobie radziło, że trzeba było zmodyfikować nieco kryteria - teraz oceniano nie tylko zręczność w utrzymaniu baloników, ale także i jakość tańca...Wybór wciąż pozostawał trudny, bo wszystkie dzieci tańczyły wspaniale. Na szczęście nagród było dużo i wzbudziły wiele radości. A zabawa wciąż trwała, nawet piętnastomiesięczna Magda ochoczo tańczyła, aż nadszedł czas, żeby wrócić do domu i śnić o przebraniach na przyszły rok.

MOK Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: