UMiG Olkusz wyjaśnia

W poprzednim wydaniu „Serwisu Jurajskiego” pisaliśmy o dawnym lokum przedszkola nr 4 przy ul. Rabsztyńskiej 25. Obecnie obiekt znajduje się w opłakanym stanie. Jest miejscem libacji ludzi z marginesu. Dawne przedszkole wymaga bacznej uwagi władz samorządowych i stróżów prawa. W tekście zwróciliśmy się do władz UMiG Olkusz o wyjaśnienie przyszłych losów dawnego przedszkola.

IMG 0443

Odpowiedź nadeszła wkrótce. Oto treść pisma:

„Gmina Olkusz planuje sprzedaż tego terenu. Proces przeznaczenia do sprzedaży został poprzedzany trybem spełnienia ewentualnych roszczeń byłych właścicieli nieruchomości. Po zakończeniu tego trybu Gmina Olkusz mogła przystąpić do podziału nieruchomości, tak by wydzielić część, która zostanie pozostawiona jako własność Gminy pod drogę publiczną. Decyzja podziałowa została już wydana, obecnie trwa wprowadzenie do księgi wieczystej. Po dopełnieniu wszystkich formalności w księgach wieczystych oraz ewidencji gruntów Gmina będzie mogła przystąpić do procedury sprzedaży tego terenu.”

UMiG Olkusz

Redakcja
Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja o autorze: